Az európai uniós és hazai támogatást élvező, jövő nyárra befejeződő beruházás a belgyógyászati, a gyermekgyógyászati, a kardiológiai, a neurológiai osztályt, a központi sterilizálót és szociális helyiségeket érint, de annak keretében lesz műszerbeszerzés, és egyebek mellett informatikai fejlesztés is.
Csizmadia Csaba, az intézmény főigazgatója közölte, a kórház elmúlt fél évszázados működésének legnagyobb modernizációja kezdődhet el, amelynek köszönhetően európai körülmények között, 2-3 ágyas, hoteljellegű betegszobák szolgálják a betegek gyógyulását. Reményét fejezte ki, hogy a kórház a jövőbeni beruházásokkal együtt a pécsi klinikák után Baranya legmodernebb egészségügyi intézménye lesz a maga nemében, az ottani modern körülmények pedig nemcsak a hatékonyabb munkavégzéshez, hanem a képzett, fiatal munkaerő megtartásához is hozzájárulnak.
Szekó József, Mohács fideszes polgármestere azt mondta, hogy a város kórháza az elmúlt másfél évtizedben 2,6-2,7 milliárd forint fejlesztési forráshoz jutott, de ennél többre van szüksége ahhoz, hogy igazán jó körülmények között biztosíthassa a térségben lakó 60-70 ezer ember ellátását. A városvezetői tisztséget 1998 óta betöltő politikus megjegyezte, hogy a megvalósult és folyamatban lévő kórházi fejlesztések döntő részét a második és a harmadik Orbán-kormánynak köszönhetik, amelytől a jövőben is támogatást remél.
Zombor Gábor, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkára kiemelte, Magyarországon ma példátlan nagyságrendű egészségügyi infrastruktúrafejlesztés zajlik: egyidejűleg 160 helyen, összességében 330 milliárd forintból végzik kórházi szárnyak építését, meglévő ingatlanok rekonstrukcióját. Az államtitkár beszédében kitért a finanszírozási rendszer átalakítására is. Azt mondta, a szakmai és területi egyenlőtlenségek kiküszöbölésétől azt remélik, több forrás jut a kórházak működésére, béremelésekre, további fejlesztésekre.