Saját főpolgármester-jelölt híján a kerületekben bizakodnak Tóbiásék – ez derült ki az Indexen olvasható interjú első pár kérdéséből, ahogy az is nyilvánvalóvá vált, a szocialisták két hónapja megválasztott elnöke nincs oda Bokros Lajosért; szerinte az egykori MSZP-s pénzügyminiszter nem képviseli a szocialista értékeket.
Ugyanakkor nem szólt be a párt budapesti elnökségének azért, mert beálltak Bokros mögé, mint mondta, elfogadta a döntésüket – ezzel szembeállítva közölte, hogy ők, az országos elnökség nem hajlandó „napi politikai szempontok szerint váltogatni”.
Az Együttnek és Gyurcsányéknak is odaszúrt egy kicsit: mint mondta, visszás, hogy a két kis párt visszautasította a szocialisták fővárosi összefogás-ajánlatát, végül mégis összeálltak Bokros Lajos támogatására. Gyurcsány baloldali egységpárti ötletét nem kívánta kommentálni, arra a kérdésre pedig, hogy a DK elnöke az MSZP szavazóit akarná elvenni, Tóbiás annyit mondott: „lelke rajta”. Mindenesetre most már nem segítené frakcióhoz az Együttet vagy a DK-t.
Tóbiás ugyanakkor bizakodó, bár saját bevallása szerint „az elmúlt napok eseményei nem adnak okot erre”; hat-hét megyei jogú városban és háromnál több fővárosi kerületben számít baloldali győzelemre. Arra a kérdésre, hogy miért nem segítették pénzzel, ötletekkel a helyi szocialista jelölteket, az elmúlt évek „örökségét” okolta az elnök. Csakúgy, ahogy az MSZP meggyengüléséért is az „elmúlt öt-tíz év politikai, szervezeti és gazdasági helyzetét” tette felelőssé, bár a neveket kínosan kerülte, ahogy saját felelősségét illetően is inkább kitérő választ adott. Mint mondta, október 13-a után „új időszámítás kezdődik”, ő pedig a párt megújulására akar koncentrálni. Abban mindenesetre bízik, hogy a huszonöt éves MSZP megéri a huszonhatodik születésnapját a kétmilliárdos adósság ellenére.
Ugyanakkor a párt átalakításával kapcsolatban sem tudhatunk meg semmit Tóbiástól, inkább csak jelszavakat sorolt: valódi alternatívát akarnak kínálni, „egy új társadalmi szerződés alapjait rakják le”, maguk mögött hagyják „a szabad gondolkodásukat és az értékazonos politikájuk megjelenítését gúzsba kötő” politikát. A személyeket érintő kérdésekre mindvégig kitérő válaszokat adott: Kunhalmi Ágnes posztjával, vagy azzal kapcsolatban, hogy az olyan régi motorosok, mint Puch László, Veres János vagy Boldvai László, hogyan képviselhetik a megújulást, a döntést végig kidelegálta a tagságnak: nem ő dönti el, hogy ki lesz a megyei vagy a budapesti elnök, hiszen „ez egy demokratikus párt”.
Ennek némileg ellentmondott akkor, amikor arról beszélt, hogy a pártban csak azokra lesz szükség, akik „hisznek abban, hogy lehet másképp, egy közösséggel politikát építeni. Akik az elit játékát akarják folytatni, azoknak nem leszünk a partnerei”. Természetesen a neveket illető kérdésre itt sem volt hajlandó válaszolni a pártelnök, ahogy saját miniszterelnöki ambícióival kapcsolatban is csak annyit mondott, hogy „még maga a kérdés sem jutott soha eszébe”.
Az egész interjú során tulajdonképpen egyetlen konkrétum volt, amelyről az MSZP elnöke a pártja kapcsán beszélt, és amit meg tudott ígérni: az, hogy nem növeszti meg a haját, és nem fog máshogy öltözködni. Mint mondta, a változás enélkül is látható lesz. Hogy ezzel Mesterházy Attila korábbi elnök szakállának állapotváltozásaira célzott-e, már nem derült ki az interjúból.