– Hivatalosan korábban sem lehettek volna ilyen, elsősorban a pártok érdekeit közvetítő testületek. A Fővárosi Közgyűlésnek a budapestiek érdekeit kell figyelembe venniük, és ezt elfogadta az ellenzék is – fejtette ki a főpolgármester. Tarlós István elmondta azt is, gyakorlatilag az új bizottsági struktúra is felállt, s a tervezett hét döntés-előkészítő testületből ötöt fideszesek, kettőt pedig szocialisták vezethetnek.
Értesülésünk szerint a hagyományosan ellenzéki vezetésű bizottságok közül a közbeszerzési elnöke Trippon Norbert (MSZP) lehet, míg párttársa, Horváth Csaba a pénzügyi ellenőrzést vezetheti. Utóbbit maga az érintett politikus nem tudta megerősíteni, arra hivatkozva, hogy inkább más területet szeretne, de ez már „újabb tárgyalások tárgya” lesz.
– Nem támogatjuk, csupán tudomásul vesszük, hogy nem lesznek frakciók. Mi a saját belső munkamegosztásunk szerint megalakulunk, de tisztában vagyunk azzal, hogy a Fidesz húsz képviselője, akárcsak a kétharmados többség a parlamentben, mindent megszavazhat – mondta Horváth Csaba. A szocialista politikus kétkedve fogadta a sajtóhíreket az új városigazgatóság létrehozásáról, mert szerinte erről még csak szó sem esett a tárgyalásokon.
Tarlós István azonban kérdésünkre „tisztázta” az önkormányzat megújuló működéséről a sajtóban megjelent félinformációkat. Kiemelte: az eddigi két nagy holdingból, a Budapesti Közlekedési Központból (BKK) és a Budapesti Városüzemeltetési Központból (BVK) lesz egy, a német Stadtwerke mintájára. – A városigazgatóság, amelyhez az összes közszolgáltató, így a BKK is tartozni fog, gazdasági társaság lesz, igazgatósággal és felügyelőbizottsággal, a vezérigazgatói poszt várományosa pedig Bán Tamás, a BVK korábbi vezetője – erősítette meg a főpolgármester.