Tarlós István bízik benne, hogy így megvalósíthatja programját, amihez számít a Fidesz hathatós támogatására. Érthetőnek véli, hogy a vétójoggal nagyobb lehetőségekhez jut, hiszen eddigi mozgástere lényegesen szűkebb volt, mint a felelőssége.
Azt sem tartja gondnak, ha megszűnnének a frakciók a Fővárosi Közgyűlésben, mert úgy véli, hogy a frakcióalakítás egy „szokásjog alapján átvett valami a parlament utánzásából”. Alanyi képviselői jogait minden képviselő, így a polgármester is gyakorolhatja anélkül, hogy a fővárosi vagy bármelyik közgyűlésben frakciózni kellene – mondta, hozzátéve, hogy az önkormányzatoknak nem feltétlenül kis parlament mintájára kellene működniük.
Nem feltétlenül pártutasítások alapján, csordaszerűen kell szavazniuk, hanem a szolgáltató tevékenységet előtérbe helyezve, akár még az ellenzék és a kormányzó többség egyetértésben is szavazhat olyan kérdésekről, amik a város javára szolgálnak. „Én a szocialistákkal már megkezdtem a folyamatos egyeztetéseket, hiszen – a Fideszen kívül – egyedül ők tudnának frakciót alakítani” – tette hozzá.
Tarlós István beszélt arról is, hogy a netadó kommunikációja nem volt ügyes, ám a tüntetéseket politikai hátsó szándékkal motivált gonoszkodásnak és hisztériakeltésnek tartja.