A Nézőpont értékelése szerint a kormánypártok győzelmét hozó önkormányzati választás utáni „győzteshez húzás” októberi tendenciáját a politikai diskurzus tematikájának megfordulása követte, a Fidesz–KDNP számára kevésbé pozitív ügyek kerültek napirendre. Ennek hatása látszik is a pártpreferencia-adatokon, a kormánypártoktól – bár felmérésenként eltérő mértékű, de – szignifikáns méretű csoport távozott. A Fideszről lemorzsolódott szavazók nem egy másik párt szimpatizánsaivá váltak, hanem a bizonytalan, illetve a rejtőzködő kategória méretét növelték.
A közvélemény-kutató cégek teljes népességen belüli eredményeinek együttes vizsgálata alapján a kormánypártok mögött még mindig egy több mint 2 milliót meghaladó tömeg áll. A Jobbik-szimpatizánsok nagyjából 1 millióan vannak, náluk pár százezerrel kisebb az MSZP-vel szimpatizálók köre. A DK és az LMP egy nagyjából 300 ezres tábort tud maga mögött, az Együtt viszont egy nagyságrenddel kevesebbet, mintegy 100 ezer szimpatizánst – áll a Nézőpont Intézet összegzésében.
Az Ipsos november első felében, az ország felnőtt lakossága körében végzett közvélemény-kutatása alapján a Fidesz az elmúlt egy hónapban annyi szavazót veszített el, mint amennyit a parlamenti választások óta összegyűjtött.
A Tárki rendszeres pártpreferencia-vizsgálata novemberben jelentős csökkenést regisztrált a kormánypártok népszerűségében, ami véleményük szerint minden bizonnyal a közelmúlt hazai és nemzetközi politikai konfliktusainak következménye lehet. Ugyan kisebb mértékben, de náluk növekedtek az ellenzéki pártok táborai is (a DK kivételével), viszont a legnagyobb mértékben a bizonytalanok és pártválasztásukat eltitkolók tábora nőtt meg.
A Nézőpont Intézet esetében az önkormányzati választás után, október 14–17. között készült felmérésükben még a teljes népesség 32 százaléka szimpatizált a Fidesz–KDNP-szövetséggel. A tiltakozást követően és a tervezett különadó visszavonása után, november 3–7. között készült, legfrissebb felmérésük szerint viszont a kormánypártok támogatottsága enyhén, hibahatár környékén 29 százalékosra csökkent.
A Századvég novemberben készült, 2700 fős, nagymintás kutatása azt mutatja, hogy az októberi önkormányzati választás óta bekövetkezett események, politikai konfliktusok érdemben nem változtattak a politikai tér hosszú hónapok óta fennálló erőviszonyain.