Valami baj van a BKK-automatákkal?

Nem fogadnak el készpénzt, beléjük szorul az apró. Ez nem hiba, hanem biztonsági intézkedés.

Konopás Noémi
2016. 07. 06. 13:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs annál idegesítőbb, mint amikor hétfőn hajnalban munkába rohanva vesszük észre, hogy lejárt a bérletünk, a pénztáraknál pedig hosszú sorok kígyóznak.

Vagy mégis?

Nos, egy fokkal talán még rosszabb, ha az automata sem működik megfelelően. Olvasóink hétfői jelzése szerint az Oktogonnál, a Kodály köröndnél és a Vörösmarty utcánál sem úgy szuperálnak ezek a szerkezetek, ahogy kellene, nem fogadják el ugyanis a készpénzt. Szerda délután ugyanezt hallottuk a Blaha Lujza téri B05-ös és A35-ös jelű gépről. Ezekről a meghibásodásokról mi magunk is meggyőződtünk. A jegy nélkül maradt utas a hibát jelezte a BKK információs vonalán, ahol azt a tájékoztatást kapta, hogy az Astoria, a Deák tér és a Blaha környékén gyakoriak a fent említetthez hasonló problémák. A hiba oka az esetek nagy százalékában rongálás.

Egy másik forrásunk arról számolt be, hogy a rákoscsaba-újtelepi Diadal utcai megállónál elhelyezett automatába szorult be az aprópénze. Miután a gép üzemen kívüli jelzését észlelte, hívta a feltüntetett információs vonalat. Ő is azt a tájékoztatást kapta, hogy sokszor érkezik hasonló panasz, és mivel külsős cég végzi az automaták szervizelését, nem tudják megmondani, mikor tudják elhárítani a hibát. (Hivatalosan egyébként egy-két órán belül orvosolniuk kellene a problémát.) Végül telefonos segítséggel az utas maga távolította el az aprót.

Cikkünk korábbi változatában jeleztük, hogy – természetesen – a BKK-t is megkerestük kérdéseinkkel a fentebb taglalt ügyekkel kapcsolatban, már hétfőn. Most megérkezett a válasz is.

A cég sajtóosztályának tájékoztatása szerint az automaták telepítésével megjelentek az „eltömítéses” rongálások, kifosztások is. A beérkező hibabejelentések körülbelül 30-40 százaléka ilyen típusú. Ez egyébként bűncselekménynek számít, s a közlekedési társaság minden esetben feljelentést tesz. A készülékek a visszajáró bankjegyek kiadását követően egy percet várnak arra, hogy elvegyék azokat. Amennyiben ez nem történik meg, az automata „gyanút fog”, és visszahúzza a bankókat. Ekkor a további csalások megelőzése érdekében inaktívvá válik a papírpénzes fizetés; ezt a bankjegyelfogadó egység alatt található LED folyamatos, piros színű világítással jelzi. Szervizelésig bankkártyával vagy érmével lehet fizetni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.