Olyan nincs, hogy nincs – nagyjából ilyen logikai alapon érvelt az olimpiai helyszínek megépítése mellett Fürjes Balázs kormánybiztos, a Budapest 2024 olimpiai projekt vezetője.
Bár a momentumos népszavazási kezdeményezés hatására a főváros már eldöntötte, hogy visszavonják Budapest 2024-es olimpiai pályázatát, Fürjes még mindig az azonos nevű programot vezeti, és célkitűzései is nagyjából ugyanazok. A kormánybiztos az Insidethegames.biz-nek adott exkluzív interjút, melyben kifejtette,
hiába vonták vissza az olimpiai pályázatot, annak minden tervezett beruházása megépül.
„A kormány megerősítette, miután visszavontuk a pályázatot, hogy minden tervezett épület elkészül ennek ellenére is. Mindig is azt mondtuk, hogy megcsináljuk. Mindez azt jelenti, a 2024-es projekt releváns lehet 2028-ban vagy 2032-ben” – mondta a lapnak Fürjes, aki szerint Budapest szerelmes az olimpiába, és előbb vagy utóbb megvalósítja ezt a 120 éves álmot.
Így megépül a Duna-partra tervezett olimpiai stadion is, melyben 2023-ban atlétikai világbajnokságot rendezne Budapest, Fürjesék pedig már meg is kezdték a szervezés előkészületeit. Az interjút a Nemzeti Sport találta meg.
Fürjes később az MTI-nek elküldött közleményben pontosított, szerinte „nincs napirenden a kérdés, hogy Budapest pályázzon a 2028-as vagy 2032-es nyári olimpiára, előkészítés sem zajlik ebben az ügyben”.
„A kormány a korábban elmondottaknak megfelelően több, az olimpiától függetlenül szükséges sportlétesítmény építését tervezi, e tervek megvalósítását többször is megerősítette” – szögezte le, majd úgy folytatta: „Amennyiben a 120 éves magyar olimpiai álomból egyszer valóság lesz, akkor az minimális költséggel járna a sportlétesítmények tekintetében\".
Ha a kormány mégis olimpiai fejlesztésekbe fogna,y legalább 200 milliárd forintba kerülhet az összes komplexum felépítése – legalábbis a PricewaterhouseCoopers becslése szerint, mely 2015-ben még összesen 774 milliárdra becsülte a budapesti olimpia teljes költségét.
A rendezvény és az ehhez kapcsolódó beruházások azonban szinte minden esetben kétszer-háromszor drágábbak lesznek az eredetileg tervezettnél.