A május 12. és 18. között, 1007 fő megkérdezésével készített reprezentatív kutatás szerint a Fidesz szavazóinak száma a múlt hónapban egy százalékpontot csökkent, majd erre a hónapra egy százalékpontot emelkedett, és így újra 25 százalék. Viszont a párt szavazóinak aktivitása továbbra is magas.
Az MSZP megtartotta az elmúlt hónapokban megszerzett új szavazóit, és támogatottsága változatlanul 14 százalék. A párt szavazói továbbra is meglehetősen aktívak – derült ki a felmérésből.
A Jobbik támogatása a múlt hónaphoz képest egy százalékpontot csökkenve 10 százalék. A párt támogatottsága lassan egy éve beszorult a 10-11 százalékos sávba. A Jobbik támogatóinak aktivitása továbbra is alacsony.
Az LMP és a DK támogatottsága nem változott, 3 százalékon áll mindkét párt. Az Együtt támogatottsága ebben a hónapban elérte az egy százalékot, csakúgy mint a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, viszont nem sikerült ez a Párbeszédnek, és az MLP-nek. A Momentum Egyesület a múlt hónaphoz hasonlóan 2 százalékon áll. A Momentummal kapcsolatban a felmérés megjegyezi: február óta stabil szereplője a kutatásoknak, kiugró növekedést nem tudott felmutatni. A kis pártok szavazóit elcsábítva egyelőre csak Budapesten tudott mérhető bázist építeni.
A közvélemény-kutatás az egyes politikusok megítélését is vizsgálta. Eszerint Orbán Viktor (Fidesz) népszerűsége 40 pontos, amely a múlt hónaphoz képest 2 pontos csökkenés, viszont januárhoz képest összesen már 9 pontos visszaesés.
A múlt hónapos növekedés után erre a hónapra egy pontot csökkenve, 43 ponton áll Botka László (MSZP) népszerűsége, amely a fideszes szavazók körében csökkent. Az ellenzéki politikus a többi választói csoportban megőrizte vagy enyhén növelte a támogatottságát.
Vona Gábor (Jobbik) népszerűsége a korábbi két százalékpontos növekedés után szintén egy pontot csökkent, és így 34 pont. Hasonlóan Botkához, Vona népszerűsége is a Fidesz-táborban csökkent kimutathatóan, és ugyanaz a polarizációs folyamat figyelhető meg nála is.
A felmérés szerint Gyurcsány Ferenc (DK) népszerűsége két pontot csökkent, így 19 pont. Gyurcsánynál nem mutatható ki olyan társadalmi csoport, ahol markánsan eltérő lenne a változás.
A Medián április végi felmérése szerint a kormánypártok januárban még 37 százalékon álltak a teljes szavazókorú népesség körében, április végére viszont 31 százalékra esett a támogatottságuk. A kormányközeli Századvég Alapítvány korábbi kutatásának eredményei szerint ugyanakkor a kormánypártok előnye stabil volt. A Tárki felmérése szerint ha volt is hatása az áprilisi utcai demonstrációknak, a pártpreferenciákat nem befolyásolták, hiszen az elmúlt negyedévben lényegében változatlan a pártok népszerűsége, a kormánypártok vezető pozíciója szilárd.