A Századvég friss közvélemény-kutatása szerint a kormánypártok támogatottsága jelenleg 32 százalék a teljes népességen belül, vagyis az elmúlt hetek felfokozott belpolitikai hangulata nem eredményezett érdemi változást a Fidesz–KDNP esetében.
A Jobbik hónapok óta tartó gyengülése viszont a közzétett adatok szerint folytatódott, áprilisban a teljes népességnek már csak a 9 százaléka szavazott volna a pártra; ennek vélhető okaként nagy magabiztossággal állítják, „a Jobbik szavazóbázisának jelentős része nem tolerálja a párt ideológiai irányváltását, a baloldali fordulatot”. Ezzel összefüggésben Vona Gábor népszerűsége is csökkent, 2016 decembere óta 19 százalékról 17 százalékra esett a politikusról kedvező véleményt formálók aránya.
Az MSZP támogatottsága a teljes népesség körében jelenleg 12 százalék, a DK és az LMP 4-4 százalékon áll, az Együttre továbbra is 1 százalék voksolna. A többi pártra összesen a megkérdezettek 5 százaléka szavazna, a bizonytalanok aránya viszont 33 százalékra emelkedett az elmúlt hetekben.
A Fidesz–KDNP előnye a biztos szavazó pártválasztók körében is stabil, 47 százalékuk szavazna a kormánypártokra. A Jobbik ebben a közegben is vesztett szavazókat, 18 százalékra csökkent a támogatottsága. Az MSZP-re a biztos szavazó pártválasztók 19 százaléka voksolna, míg a DK-ra és az LMP-re egyaránt 5 százalékuk, az Együttre 2, más pártokra 4.
A Századvég a hónapfordulón egy hét alatt ezer, véletlenszerűen kiválasztott felnőttet kérdezett meg, az adatok elvileg legfeljebb plusz-mínusz 3,2 százalékponttal térhetnek el a valós számoktól.
A Tárki és a Nézőpont legutóbbi számai némileg eltérnek a Századvégéitől, de még inkább attól, amit a Medián mért.