A Kúrián folytatódott a lúgos orvosként ismertté vált B. Krisztián büntetőpere, aki a vád szerint a Budai Irgalmasrendi Kórház egykori igazgatójaként megtámadta az őt elhagyó barátnőjét. Az első- és a másodfokú eljárásban már megállapították, hogy Renner Erika lakásánál a férfi maszkban várakozott, az alkalmas időpontban elkábította, majd maró lúggal leöntötte a nő nemi szervét, ezzel súlyos, maradandó sérüléseket okozott neki. A másodfokú, nem jogerős eljárás ugyanakkor úgy súlyosbította az elsőfokú ítéletet, hogy olyan bűncselekményeket is felsorolt, amelyek az első eljárásban nem szerepeltek.
Épp azért került az ügy a Kúria elé, mert B. Krisztiánnak meg kell adni a jogorvoslati lehetőséget például a magánlaksértés, a színlelt rablás, valamint az eltulajdonított okiratok kérdésében is. A férfi a testi sértésre vonatkozó első- és másodfokú ítélet megsemmisítését szeretné elérni. A vád viszont további súlyosbítást akar, ugyanis megállapítása szerint a nő sérülései életveszélyesek voltak, orvosi segítség nélkül meghalt volna, vagyis emberölési kísérlet vádjával szeretné elítéltetni B. Krisztiánt.
A tárgyaláson a férfi védője továbbra is arra alapozta érveit, nem látja bizonyítottnak, hogy valóban B. Krisztián lett volna a maszkos támadó, emellett azt is kétségbe vonják, hogy életveszélyes sérüléseket okozott volna, valamint azt is, hogy maradandók a nő sérülései. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy az Egyesült Államok egyes tagállamaiban az ilyen támadások könnyű testi sértésnek számítanak. A védelem hozzátette, hogy szerinte az ellátás során orvosi műhiba is kiválthatta a nő jelenlegi állapotát. „Azt nem állítom, hogy nem fájt” – tette hozzá az alperes ügyvédje. Hangsúlyozta azt is, hogy az egykori orvosból a közvélemény előtt közellenséget csináltak.
Renner Erika ügyvédje a hallottak kapcsán alig tudta türtőztetni magát, szerinte a védelem állításai felülmúlják a bűncselekményben rejlő gátlástalanságot és aljasságot. A korábbi két eljárásban elmondottakon kívül hozzátette, a nők elleni erőszak mintapéldányának számító ügy rámutatott arra, hogy az igazságszolgáltatás nincs felkészülve az ilyen speciális esetek kezelésére, ezért szakmai továbbképzéseket javasol.
A Kúria – jogerős – döntése jövő keddre várható az ügyben.