A törvényszék után a Fővárosi Ítélőtábla is elutasította Andy Vajna kormánybiztos és kaszinótulajdonos Schiffer András ellen indított személyiségi jogi keresetet, amelyben a közismert kormányközeli milliárdos ötmillió forint sérelemdíjat követelt, amiért az LMP-s politikus lex Vajnának nevezte azt a jogszabályváltozást, amely visszaengedte a kartellezés miatt megbüntetett cégeket a közbeszerzésekbe.
Vajna ebben Schiffer szerint oly módon érintett, hogy az érdekkörébe tartozik az a Liga TV Kft., amit – azután, hogy kartellezésen érték – éppen előnyösen érintett a törvénymódosítás. Ezt arra alapozta, hogy a Liga TV és egy Vajna-cég között személyi összefonódás fedezhető fel.
Az elsőfokú bíróság megállapította, ez már elegendő ténybeli alap ahhoz, hogy valaki a sérelmezett kijelentéseket mint következtetést megfogalmazza. A nagyvállalkozó azonban fellebbezett a számára kedvezőtlen döntés ellen. Mint ügyvédje kifejtette, az alperes valótlan tényt állított, mikor arra utalt, hogy a Liga TV mögötti tulajdonosi sor végén Andy Vajna áll, és amikor azt engedte sejteni, hogy a közbeszerzési feltételek megkönnyítése mögött hivatali bűncselekmény húzódik.
Schiffer András az ítélőtábla tanácsa előtt leszögezte, ő nem állította és nem is gondolja, hogy bűncselekmény történt,
a kormányzat körüli érdekérvényesítő manipulációk nagy részét ugyanis nem üldözi a jelenlegi büntetőjog, noha „óriási disznóságok”.
Másrészt – hivatkozott a jogász politikus – a felperesi előadás is hűen mutatja, az, hogy a „cégpókhálóban” felfedezhető személyi összefonódások alapján ki hogyan ítéli meg Vajna érintettségét, már véleménykülönbség; a vélemény pedig szabad.
A táblabíróság másodfokú tanácsa egyetértett a Fővárosi Törvényszék márciusi ítéletével, így jogerősen helybenhagyta azt. Andy Vajnának a sikertelen fellebbezés 400 ezer forint perköltségbe került.