A halálútként is emlegetett 6-os számú főút pécsi városi szakaszán történt súlyos buszbaleset, többen megsérültek. Nem messze onnan egy teherautó borult fel, amely veszélyes anyagot szállított. Két embert azonban ez sem érdekelt, ők a sérültek mentése helyett összeverekedtek.
A mentőknek, tűzoltóknak, katasztrófaelhárítóknak és a rendőröknek is akadt tehát dolga szombaton délután Pécsett, egyszerre, egy helyen. A legsúlyosabb sérülthöz mentőhelikopter érkezett.
Mindenki jól van azonban. Mert szerencsére mindez csak egy szimulációs gyakorlat volt.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának Sürgősségi Ellátási és Egészségpedagógiai Intézete tartott nagyszabású bemutató jellegű, szimulációs kimentési gyakorlatot Pécs belvárosához közel, a 6-os számú főúton szombaton délután.
A mások mellett mentőtiszteket is képző intézet immáron tizenkettedik alkalommal rendezi meg éves konferenciáját, a Pécsi Sürgősségi Napokat. Az idei konferencia egyik fő témája a katasztrófakészültség és kockázatértékelés volt az egészségügyi ellátás szempontjából. A tanácskozás második napjára, szombatra időzítették a valóban látványos bemutatót.
Egy nagyon sűrű eseménysort, több, egyenként is éppen „elegendő” történéssel. Ugyanakkor korántsem életszerűtlen, hogy ezen a szakaszon ilyen vagy ehhez hasonló balesetek történhetnek, ahogyan történtek is hasonlók korábban.
A gyakorlaton mentőtiszthallgatók is részt vettek a különböző sérülések imitálásában, illetve a tényleges ellátásban is.
Az eseményen közreműködőként az Országos Mentőszolgálat Dél-dunántúli Regionális Mentőszervezete, a Magyar Légimentő Nonprofit Kft., a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság, a Pécsi Városi Rendőrkapitányság, a Magyar Vöröskereszt, a PTE Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Osztálya és a Baranya Megyei Védelmi Bizottság is részt vett.