Felmérést készített az Iránytű Intézet arról, milyen a képviselőjelöltek támogatottsága Budapest 6. számú választókerületében, vagyis Józsefvárosban és Ferencvárosban.
Az egyéni képviselőjelölti preferenciával rendelkező választók között Kocsis Máté (Fidesz–KDNP) vezet a választók 45 százalékának támogatásával. Az MSZP–P és a DK közös jelöltje, Ara-Kovács Attila és Dúró Dóra szinte fej fej mellett áll, előbbi 17, utóbbi 16 százalékot ért el. Az LMP jelöltje, Jakabfy Tamás 10, Baranyi Krisztina (Együtt) 6 százalékon áll. A Momentum színeiben Cseh Katalin a jelöltet választani tudók 3, az MKKP színeiben Racskó Gábor 1 százalékát tudhatja maga mögött.
A 2014. évi országgyűlési választás óta a választókerület ellenzéki erőviszonyai módosultak – állapítja meg az Iránytű. A Fidesz–KDNP által indított Vas Imre és az Összefogás jelöltje, Pál Tibor Gyula érvényes szavazatai között a különbség akkor nem érte el a 2 százalékpontot, előbbi 38,25 százalékkal szerzett mandátumot, utóbbi 36,96 százalékkal csúszott le róla. Dúró Dóra 13,3, az LMP-s Jakabfy Tamás 8,3 százalékot szerzett.
Az Iránytű Intézet 950 fős kutatását február 10-től 18-ig végezték, a választókerület felnőtt népességének eloszlását nemek, korcsoportok, legmagasabb iskolai végzettség, települési jogállás szerint tükröző minta lekérdezésével.
A Közös Ország Mozgalom az Iránytűvel hasonló időben (február 6–28.) végzett mérése átszavazás nélkül Kovács Máté támogatottságát 44 százalékra, míg Ara-Kovács Attiláét 17 százalékra mérte. Dúró Dóra és az LMP-s Jakabfy Tamás támogatottsága a Közös Ország Mozgalom kutatása szerint azonos (12-12%-os), míg az Iránytű a Jobbik jelöltjét valamivel erősebbre, az LMP jelöltjét pedig gyengébbre mérte.
A választókerületben a Fidesz–KDNP a teljes népesség 20 százalékának támogatását tudhatja maga mögött, míg a Jobbik 9, az MSZP és az LMP 7-7 százalékon áll. A DK-t a teljes népesség 6, a Momentumot 3 százaléka támogatja. A választókerületben 2017 márciusa óta jelentősen megnőtt a részvételi hajlandóságot mutató, de jelenleg szilárd pártpreferenciával nem rendelkező választók aránya, köszönhetően a biztosan nem szavazók megfeleződött arányának. A preferenciájukat titkoló szavazók aránya 14 százalék.
A pártot választani tudók szavazók között a Fidesz–KDNP 36, a Jobbik 17, az MSZP 13 százalékon áll, míg az LMP támogatottsága 12, a DK-é 11 százalékos. Ebben a kategóriában a Momentum 6, az Együtt és az MKKP 2-2 százalékot tudhat maga mögött.