Benkő Tibor: A gyorsan változó biztonsági környezetben nagy jelentősége van a tudománynak

Napjainkban a bennünket körülvevő biztonsági környezet radikálisan és gyorsan változik, az új kihívásokkal történő küzdelemben pedig nagy jelentősége van a tudománynak – mondta a honvédelmi miniszter a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) had- és rendészettudományi szekciójának megnyitóján kedden Budapesten.

Forrás: MTI2019. 04. 16. 11:03
BENK Tibor
Eger, 2019. március 5. Benkõ Tibor honvédelmi miniszter elõadást tart a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderõfejlesztési program össztársadalmi hatásairól Egerben, az Eszterházy Károly Egyetemen 2019. március 5-én. MTI/Komka Péter Fotó: Komka Péter
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Benkő Tibor a rendezvénynek helyet adó Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karán kiemelte, lépést kell tartani a világ változásaival, sőt egyes területeken elébe is kell menni a változásoknak, mindig valami újat kell alkotni, ehhez pedig folyamatosan tanulni kell.

A mai fiatalok boldogulását az élethosszig tartó tanulás biztosítja, az idei OTDK-ra beérkezett majdnem 170 pályamunka pedig azt mutatja, hogy nagyon aktív hallgatói állomány van Magyarországon – tette hozzá a miniszter.

Kitért arra is, hogy a Magyar Honvédség jelentős átalakuláson megy keresztül, amelynek keretében a legkorszerűbb technikai eszközöket szerzik be, és megteremtik a kutatás, a fejlesztés és az innováció alapjait. Ennek részeként központot hoztak létre a kiberkutatáshoz és elindították a digitális katona programot – fűzte hozzá Benkő Tibor.

Réger Mihály, az egyetem rektora köszöntőjében azt hangoztatta, hogy a 140 éve alapított intézmény elkötelezett a tehetséggondozás mellett, ezért nagy megtiszteltetés, hogy a had- és rendészettudományi szekciót vendégül láthatják.

Elmondta azt is, hogy a 90-es évek elején fogalmazódott meg az a gondolat, hogy a Bánki Donát Műszaki Főiskola a hagyományos gépészmérnöki képzés mellett más területeken is indítson képzéseket, így jött létre a biztonságtudományi képzés.

Az egyetem korábbi közleménye szerint az OTDK-n idén először szervezetten vesznek részt olyan magyarországi és külhoni középiskolások, akik felsőoktatási intézményi konferenciákon vagy egyéb tudományos fórumon mutatták be kutatási eredményeiket, és az OTDK-ra jelölést szereztek.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.