Teljes eszközcsere az újbudai kórházban

A fővárosi ellátás egészét hétszázmilliárd forintból megújító Egészséges Budapest programban most a Szent Imre kórház fejlesztésére került sor. Az intézményben első lépésként a teljes orvosi eszközparkot lecserélik, hogy a legkorszerűbb gépekkel tegyék jobbá a gyógyítás színvonalát.

Szilágyi Anna
2019. 09. 18. 11:12
A legmodernebb CT-ket kapta a Szent Imre kórház Fotó: Teknős Miklós
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Képalkotó diagnosztikai eszközöket, többek között CT-ket, MRI- és DSA-gépeket kapott 2,5 milliárd forint értékben az éves szinten 300 ezer járó-, illetve 40 ezer fekvőbeteget ellátó Szent Imre Egyetemi Oktatókórház – jelentették be tegnap az intézményben tartott sajtótájékoztatón.

Az új egészségkultúra középpontjában a megelőzés kell hogy álljon, e kormányzati szemlélet célja az, hogy az emberek minél hosszabb ideig élhessenek egészségben – mondta az emberi erőforrások minisztere. Kásler Miklós a kormányzati egészségpolitikában az alapellátás fejlesztését döntő fontosságúnak mondta, célnak pedig azt, hogy a diagnózist, majd a terápiák jelentős részét a betegek a lakóhelyükhöz minél közelebb tudják megkapni. Ismertetése szerint a kormány az elmúlt években mintegy 500 milliárd forintot fordított a vidéki egészségügyi intézményekre, most pedig a központi régió fejlesztése van soron.

A legmodernebb CT-ket kapta a Szent Imre kórház
Fotó: Teknős Miklós

Bedros J. Róbert, a Szent Imre kórház főigazgatója és a dél-budai centrumkórház beruházásával kapcsolatos feladatokért felelős miniszterelnöki megbízott a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a mostani fejlesztés mérföldkő, hiszen a legmodernebb eszközparkkal állnak a betegek szolgálatába. Hoffmann Tamás, a XI. kerület fideszes polgármestere elmondta, a mostani fejlesztések mellett folyamatban van a műtéti, aneszteziológiai, intenzív terápiás ellátás teljes eszközparkjának a cseréje.

Simicskó István, Újbuda országgyűlési képviselője arról beszélt: a kormány szeretne nagyobb mértékben hozzájárulni az emberek egészségéhez. Kutatások szerint az egészségi állapotot 20 százalékban a genetika, 20 százalékban a környezeti hatások, 10 százalékban az egészségügyi ellátás minősége és 50 százalékban az életmód határozza meg – hívta fel a figyelmet Simicskó István.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.