„Gyanús, ahogy az ellenzék ragaszkodik az erőszakhoz”

Az ellenzék egyre több agressziót és trágárságot visz be az ülésekre, az eddigi fegyelmi szabályok pedig nem rendelkeztek elég visszatartó erővel – jelentett ki Kocsis Máté.

Magyar Nemzet
2019. 11. 18. 7:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Nem lehet az Országgyűlés stílusa a trágárság és az erőszak, az pedig gyanús, hogy az ellenzék ragaszkodik ehhez – mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

A parlamenti szabályok szigorításával foglalkozó törvényjavaslatról azt mondta, az ellenzék egyre több agressziót és trágárságot visz be az ülésekre, az eddigi fegyelmi szabályok pedig nem rendelkeztek elég visszatartó erővel. Kocsis Máté szerint ugyanis a tiszteletdíj csökkentését a képviselők mellényzsebből kifizették, és folytatni akarták a trágár és erőszakos viselkedést.

Hangsúlyozta: a szabályoknak csak akkor lesz visszatartó erejük, ha komoly pénzbüntetéssel járnak. Felidézte: a törvényjavaslat előkészítésekor európai országok gyakorlatát is vizsgálták, és azt találták, hogy sok helyen a magyarnál szigorúbb szabályok vannak.

Egyes országokban tíz-harminc napra is el lehet tiltani valakit a parlamenti munkától, és a képviselői státussal járó jogokat is fel lehet függeszteni – tette hozzá. Beszélt arról is, hogy más uniós országokban elképzelhetetlen lenne, hogy a levezető elnököt ne engedjék a helyére és ezzel gátolják a parlamenti munkát.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.