Hála Istennek a magyar evangélikus egyházban még a hagyományos, biblikus álláspont van érvényben, ugyanakkor egyre gyakoribbak az intő jelek a nyugati és északi evangélikus egyházakban, ahol a genderideológia térnyerése miatt eltérnek az igei tanítástól
– hívta fel a figyelmet a Mandinernek adott interjúban Kiss Máté, aki az evangélikus egyház novemberi állásfoglalásának egyik kezdeményezője volt.
Az evangélikus lelkész rámutatott: Amerikában megválasztották az első transznemű evangélikus püspököt, a skandináv egyházak homoszexuális kapcsolatokat már házasságként áldanak meg, sőt a német példák is egyre kirívóbbak. Elmondása szerint, ami intő jelzés volt számukra, hogy
ezek a példák a hazai evangélikus nyilvánosság számára a legtöbb esetben nem mint tévtanítások vagy elrettentő példák kerültek interpretációra, hanem időnként azt érezték, hogy támogató attitűd jelenik meg velük kapcsolatban.
Emellett hallhatóak voltak azok a megnyilvánulások, amelyek alternatívaként már elfogadták, sőt a Szentírásban leírtak ellenére nem tartották bűnnek az azonos neműek együttélését és a gyakorló homoszexuális kapcsolatot sem. A novemberi állásfoglalás fő szempontja ezért a bibliai tanítás megerősítése volt, amely rögzíti, hogy a házasság férfi és nő között köttetik. – Mi nem a saját véleményünket képviseljük ebben az állásfoglalásban, hanem a Biblia tanítását, a keresztény tanítást” – nyomatékosította a lelkipásztor.
Kiss Máté kategorikusan cáfolt azokat a vádakat is, miszerint az egyház a nagypolitika napirendjéhez igazodva sietett véleményt alkotni.
Hangsúlyozta, kezdeményezésüknek – amelyhez mostanáig csaknem tíz felekezet tagjai közül több mint 2600 keresztény csatlakozott – semmi köze nem volt a politikához.
A teljes cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Az LMBTQ-közösség fesztiválja 2018-ban (Fotó: MTI/Mónus Márton)