Északnyugat felől csökken a felhőzet, és a keleti, északkeleti megyék kivételével – ahol borult, párás marad az idő – többórás napsütés valószínű. Délután nyugat felől felhőzet érkezik – írja a Met.hu.
Gyenge eső, záporeső a nap első felében elsősorban a Dunántúl északi tájain és az Északi-középhegység térségében helyenként előfordulhat. Az északnyugati szél az Észak-Dunántúlon és a középső országrészben átmenetileg megélénkül.
A legmagasabb nappali hőmérséklet az ország nagyobb részén 18 és 21, az északkeleti, keleti megyékben 13 és 17 fok között alakul.
Késő este 8 és 13 fok közé hűl le a levegő.
Este a Dunántúl fölé vastagabb felhők is besodródnak, valamint a Dunától keletre rétegfelhőzet terjeszkedik, köd képződik. Nagyobb eséllyel a nyugati határnál fordulhat elő eső, zápor. A légmozgás gyenge marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 5 és 12 fok között alakul.
Orvosmeteorológia
Gyenge hidegfronthatás terheli szervezetünket.
Az arra érzékenyeknél hidegfronti hatásra jellemző tünetek jelentkezhetnek: feszültebbek, idegesebbek lehetnek, romolhat a koncentrációképességük, ami a balesetveszélyt is fokozza
– írja a Köpönyeg.
A megfigyelések szerint ilyenkor a görcsös panaszok fokozódnak, egyre erősödő, görcsös fejfájás alakulhat ki. Az epileptiform rosszullétek gyakorisága is megnőhet, és a krónikus betegségek tünetei (ízületi fájdalmak stb.) is felerősödhetnek.
A párás, ködös idő a krónikus légúti betegeknek sem kedvez, panaszaik és tüneteik felerősödhetnek. A nedves, párás időben könnyebben terjednek a cseppfertőzéssel terjedő vírusok, ezért nő meg ilyenkor a légúti megbetegedések száma. Különösen fontos a fertőzések elleni védekezés, a fokozott higiénia.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)