Tavaly több mint nyolcszázmilliószor utaztak tavaly a MÁV–Volán-csoport járatain – tájékoztatta a MÁV–Volán a Magyar Nemzetet. A belföldi járatokon 2023-ban csaknem 178 millió, a nemzetközi vonatokon pedig majdnem 3,4 millió utazást mért a vasúttársaság, ezzel új rekordot ért el.
A pandémia előtti utolsó két év 138-139 milliós belföldi utazásszámát is sikerült jelentősen felülmúlni az utóbbi esztendők szolgáltatásfejlesztéseivel, valamint a májustól bevezetett ország- és vármegyebérletek segítségével. Az utasforgalom élénkülése szempontjából az sem elhanyagolható, hogy minden eddiginél több járatot állított forgalomba a MÁV–Start: tavaly már 1,2 millió vonat közlekedett, 130 ezerrel növelve a járatok számát 2019-hez képest, és ötvenezerrel 2022-höz viszonyítva.
A Volánbusz helyi és helyközi járatait tavaly 585 millió alkalommal választották az utasok, ez 65 millió utazással múlta felül a 2022-es adatokat. Tanítási napokon csaknem 5,5 ezer busz, 42,5 ezer helyközi és 12 600 helyi járat szolgálja ki az utasokat. A minél korszerűbb és környezetbarát utazás biztosítása érdekében 2018 óta már 2500 új járművet állított forgalomba a Volánbusz.
A HÉV-ek utasforgalmában érezteti még leginkább a hatását az otthoni munkavégzés (home office) elterjedése, de 2022-höz képest tavaly így is hétmillióval több, csaknem 71 millió utazáshoz vették igénybe a zöldfestésű kötöttpályás járatokat.
Tarolnak a vármegye- és országbérletek
Az új bérletkonstrukciót használók egyszerűen, olcsón és korlátlanul vehetik igénybe a közösségi közlekedést, nem véletlen, hogy az utóbbi évtizedek legnépszerűbb termékévé vált.
Az értékesítés tavaly április végi kezdetétől idén január 30-ig már mintegy 4,7 millió ország- és vármegyebérletet vásároltak az utasaink. Ennek 35 százaléka országbérlet, 65 százaléka pedig vármegyebérlet.
A mindössze 1890 forintba kerülő kedvezményes országbérlet örvend a legnagyobb népszerűségnek,
a teljes értékesítés 29,5 százalékát teszi.