A hallgatást választotta Magyar Péter, miután agrárszakértője idomított csimpánzokhoz hasonlította a magyar gazdákat.

Kökény Attila, a Talajmegújító Gazdák Egyesületének alapítója az Európai Unióban tervezett agrárreformmal kapcsolatban közölt egy bejegyzést a Facebook-oldalán, ahol az egyik kommenthez, arra a felvetésre, hogy miért lenne jó Magyarországnak a támogatások csökkenése, az alábbiakat írta: „Ez egy másik téma, de
ha valaki egy idomított csimpánz szintjén termel négy-öt veszteséges hozamú haszonnövényt a versenyképtelenül magas önköltségével és talajpusztító szántással, mert úgyis megél a támogatásból, akkor ideje motiválni a gondolkodásra és fejlődésre. A megszámlálhatatlan milliárd AKG és AÖP elpocsékolása után ideje a tanulásnak.
Az agrárszakember csimpánzos megnyilvánulása miatt megkerestük a Tisza Pártot, mi a véleményük Kökény Attila álláspontjáról, egyetértenek-e vele, egyezik-e a párt álláspontja Kökényével. A kérdésünkre azonban egyelőre nem érkezett válasz.
Magyar Pétert segíti Kökény Attila
A már említett Facebook-poszt alatt található párbeszédekből az is kiderült, hogy Kökény Attilának közvetlenül Magyar Péter asszisztenséhez van kapcsolata. Egy Gombor László nevű felhasználó felvetette, hogy Magyar Péter mellett van-e az EP-ben agrárszakértő Raskó Györgyön kívül. Erre Kökény azt írta: „Van. Most is küldöm az anyagot az asszisztensének.” Az agrárszakértő már a Tisza Párt februári kongresszusán is részt vett, ahol Bóna Szabolcs és Varga Lőrinc mellett jelen volt az agrárkerekasztal-beszélgetésen.
Kökény fent idézett mondatai kísértetiesen emlékeztetnek az ugyancsak a Tisza Pártot segítő Raskó György gazdaellenes szemléletére, Magyar Péter legfontosabb agrártanácsadója ugyanis évek óta azért lobbizik, hogy vezessék ki az uniós földalapú támogatásokat. Raskó 2022-ben a Privátbankár portálnak adott interjúban arról beszélt, hogy rossz a jelenlegi szabályozás.
– E tendencia legfőbb oka, hogy az unió a földalapú támogatások révén az extenzív irányú termelést támogatja, a magyar kormány pedig a földhasználatot – például a földtörvénnyel – szintén ilyen irányba tereli. Azaz elsősorban olyan tevékenységeket támogatnak, amelyek a legkisebb munkaerőt kötik le, és a legnagyobb területet foglalják el – fogalmazott a Tisza tanácsadója.