Karácsony Gergely uszító kijelentésekkel, megalapozatlan állításokkal, és önmagát áldozatként beállítva igyekszik elterelni a figyelmet a közelmúltban kirobbant nyelvvizsgabotrányáról a Telexnek adott, ma megjelent promóciós interjúban.

Karácsony Gergely uszító kijelentésekkel, megalapozatlan állításokkal, és önmagát áldozatként beállítva igyekszik elterelni a figyelmet a közelmúltban kirobbant nyelvvizsgabotrányáról a Telexnek adott, ma megjelent promóciós interjúban.
Amellett, hogy a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltjének az országvezetői képességeivel kapcsolatban eddig is meglévő kérdőjeleket tovább szaporítja a hiányos idegennyelv-tudása, az is felmerült, hogy jogtalanul tevékenykedett adjunktusként. Sőt, azt sem sikerült még megnyugtatóan tisztáznia, hogy jogszerűen szerzett-e diplomát.
Bár a főpolgármester az ellene irányuló „szarcunaminak” nevezte ezeknek a számára kellemetlen ügyeknek a felemlegetését, arra egyáltalán nem tért ki, hogyan is fordulhatott elő, hogy a nyilvánosan elérhető életrajzaiban olyan valótlan állítások szerepeltek, hogy doktorátusa és nyelvvizsgája is van.
Ezekre a kérdésekre állítólagos diszlexiája emlegetésével sem adott választ. Az pedig igencsak különös, hogy beszámolója szerint „kinőhette” a huszonéves korában az angoltanára által diagnosztizált részképességzavart, sőt, azt is állította, hogy olyan hatékonyan „kompenzált”, hogy már az átlagnál sokkal gyorsabban képes elolvasni hosszabb szövegeket is.
A fenti ellentmondásokról olyan légből kapott állításokkal próbálta elterelni a figyelmet, hogy „a kormányzat legfelsőbb köreiből” megkérdezték tőle, „mit kér” azért, hogy ne induljon az előválasztáson. Erre szavai szerint azt a népmesei választ adta, hogy „ne legyenek ilyen gonoszak”.
Saját táborát olyan kifejezésekkel igyekezett felhergelni Karácsony, hogy a kormány „gyilkosként lép fel” vele szemben, illetve, hogy „olyasvalakivel szemben, aki meg akar ölni, muszáj felvenni a kesztyűt”.
A főpolgármester azon alaptalan, ám hangzatos állítása is a figyelemfelkeltést szolgálhatta, hogy „a kormány belülről iszonyatosan feszült”. Sőt, szerinte „olyan gyűlölettel beszélnek egymásról kormánypárti politikusok, hogy ahhoz kevés ellenzékinek lenne szókincse”.
Különös, hogy a kormányzati politika belső ügyeiben ilyen jól értesült Karácsony állítólag meg sem kérdezte a saját oldalát, a szivárványkoalíciót vezető Gyurcsány Ferencet, mit gondol arról, hogy megmérettesse-e magát kormányfő-jelöltként.
Ezt már önmagában az az árulkodó jelenet is valószínűtleníti, hogy Gyurcsány egy közös sajtótájékoztatón egyetlen feddő krákogással teljesen kizökkentette a neki nem tetszően nyilatkozó Karácsonyt.
Folytatódik a kettős játék, súlyos ellentmondásban Magyar Péter.
Mindkét irányba torlódásre kell számítani.
A robbanótestet később megsemmisítik.
A napirend előtti felszólalások után képviselői mandátumigazolás és eskütétel lesz.
Hidvéghi Balázs: Véget kell vetni a háborúnak! - videó
Durva következménye van a várandós anyák kábítószerezésének
Könnyen profi hulladékválogatóvá válhatunk
Az elme nem számítógép, az AI nem intelligencia – a transzhumanizmus meg úgy hülyeség, ahogy van
Tündéri fotó: hatalmasat nőtt Vajna Tímea kisfia, Ben igazi hajasbaba
Forrósodik a helyzet: átfogó támadást indított Ukrajna ellen az orosz haderő
Út a pszichiátriára
Fogadjunk, hogy ez neked is új: ezért nem szabad wc-papírral letörölni a wc-ülőkét
Ausztriából került elő a fiatal magyar lány, akit rengetegen kerestek
Hansi Flick Mourinho nagy futását másolta, volt rá oka
Kocsis Máté is megszólalt a „poloska ügyben”
Brüsszelben szemben a forgalommal
Folytatódik a kettős játék, súlyos ellentmondásban Magyar Péter.
Mindkét irányba torlódásre kell számítani.
A robbanótestet később megsemmisítik.
A napirend előtti felszólalások után képviselői mandátumigazolás és eskütétel lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.