A nagybetűs sportlimuzin – BMW M340i xDrive teszt

Sok szedánra aggatták már rá a marketingesek a sportszedán jelzőt, az M340i-re viszont igaz is!

null

Miközben az autóipar egyre inkább a szabadidő-autókról és a villamosításról szól, lassan ritka madárrá válnak az olyan modellek, mint a BMW M340i. Szó sincs downsizingről, hengerlekapcsolásról, lágyhibridségről, vagy vitorlázó üzemmódról, a motorháztető alatt egy sorhatos, 3,0 literes blokk dolgozik, a komoly turbónyomás miatt pedig egy feltöltővel is 374 lóerő a teljesítménye. Rendben, ez egy középkategóriás limuzinban nem kevés, de ha azt mondom, hogy 4,4 másodperc alatt ugrik álló helyzetből 100-as tempóra, akkor azért kikerekednek a szemek, hiszen az első turbós M3-as 431 lóerővel 4,1 szekundum alatt gyorsult 100-as tempóra. A fejlett összkerékhajtás és az egyre jobb rajtautomatikák csodákra képesek, így a sofőr azt érezheti, hogy a nyers erő tekintetében nem sok választja el az előző M3-astól.

Nagyon is kézzel fogható, hogy a hajtás alapvetően a hátsó tengelyre küld több nyomatékot, és ha nem is annyira játékos az autó fara, mint egy hátsókerék-hajtásúnak, hihetetlenül agilis. Ilyen egy igazi sportlimuzin! A 348 mm-es első féktárcsák brutálisan lassítanak, de szükség is van a komoly fékekre, ugyanis az M340i 1745 kg-ot nyom a mérlegen. Miközben olyan extrák is rendelhetők hozzá, mint a plusz két hűtőradiátor, a „rendes” M-es BMW-knél jóval visszafogottabb a hang. Bár a sorhatos gyönyörűen szól, alapvetően halk a motor, és inkább a kipufogó domináns. Egyébként is, az M340i-nél a komoly teljesítmény ellenére feltűnően kerülték azt, hogy az autó bármilyen szempontból nyers hatást keltsen, a nyolcfokozatú váltó finoman kapcsolgat, az ülések komfortosak, és a futómű sem vészesen feszes. Sőt, hosszú utakon, például állandó 130 km/óránál ugyanolyan kényelmes, mint bármelyik másik 3-as, és ilyen körülmények között 8,5 literből elvan 100 kilométerenként – a 9,7 literes tesztfogyasztás sem sok a teljesítményhez képest.

Persze itt is feltűnik, hogy a csomagtartó nyílása zavaróan szűk (megoldás a Touring karosszéria), vagy hogy a digitális műszerfal valamilyen rejtélyes oknál fogva nem szabadon konfigurálható, a 3-asban még mindig megvan a klasszikus vezetési élmény. Természetesen a 374 lovas változat árazásánál nem szemérmeskedett a BMW, legkevesebb 19,7 milliót kell érte a márkakereskedésben hagyni. Ha az extralistáról olyan tételeket is választunk, mint például a tesztautó 1,6 milliós Individual fényezése, gyorsan megugrik az alapár, de a prémiumszegmensben már csak így mennek a dolgok.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Spanyol viasz? – SEAT Leon kombi 1.5 TSI teszt

Az új Leonnal visszatért a latinosabb stílushoz a SEAT, és végre markánsan különbözik azonos platformra épülő társaitól – írja az Autómotor.hu.

A VW-konszern rövid időn belül lecserélte teljes kompaktautó-kínálatát, új a szegmens alfájának és ómegájának tekinthető Golf, és persze az azonos padlólemezen nyugvó Audi A3-asból, a Škoda Octaviából és a SEAT Leonból is megérkeztek a friss kiadások.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.