Őrületes gyorsulási verseny, két autócsoda között + videó

Az egyik résztvevő ráadásul egyáltalán nem a gyorsulási versenyekre lett fejlesztve.

null

Az őrült autóépítéseiről és még őrültebb driftmutatványairól elhíresült korábbi raliversenyző jelenlegi gépe egy brutálisan átalakított Ford Mustang. A „Hoonicorn” becenevet viselő V8-as driftszörny 1400 lóerős, viszont egyáltalán nem a gyorsulási verseny céljára lett fejlesztve.

Felsorakoztak a főszereplők
Fotó: YouTube

Ezért is volt egészen különleges, mikor összeengedték egy versenyre az alábbi McLaren Senna Merlinnel, amiből egyetlen egy létezik csak az egész világon, és ami ugyan jóval gyengébb motorral szerelt, viszont van benne például rajtautomatika…

A végeredményt itt láthatják:

A teljes cikket IDE KATTINTVA érhetik el.

Egy történet a szárazföldi sebességi világrekordról

Ha a kül- és belföldi szakmai sajtótermékeket átlapozzuk, tapasztalhatjuk, hogy igen sok tudósítás és riport foglalkozik a szárazföldi sebességi világrekord megdöntésének kísérleteivel.

Kétségtelenül, az újabb és újabb sebességi csúcsok az utolsó rohanóléptű évszázad mérföldkövei lettek, s beállítóik az egyéni nagyravágyáson túlmenően a technika és a tudomány úttörőivé váltak. Ezek a kísérletek világra szóló sikert, de halálos kimenetelű, borzalmas bukást is jelenthetnek a Mindig Többrevágyó Embernek. A siker nincsen előre biztosítva.

E kis eszmefuttatást a távirati irodák néhányszavas jelentése nyomán vetjük papírra, mely szerint Donald Campbell, a motorcsónak világcsúcstartója a jövő év tavaszán az ausztráliai Erye tó fövenyén nekilódítja közel 4 és féltonnás Bluebird (Kékmadár) névre keresztelt gépmasztodonját, hogy a múltnak adja át John Cobb 1947-ben felállított, és azóta is érvényben levő rekordját.

Talán nem árt ez alkalommal felülni az autó – egyben a technika-történelmének Kékmadarára, és visszapillantani az elmúlt évtizedek néhány sebességi csúcseredményére. Az első hivatalosan mért sebességi rekordot a francia Chasseloup-Laubat állította fel 1898-ban. A repülőstarttal indult automobil egy km-es távon 61,137 km/órás sebességet ért el. Mindössze rá egy évre már az ugyancsak francia Jenatzy átlépte a bűvös 100 km/órás határt és közel 106 km-es sebességet ért el.

Szinte évről évre születtek az újabb és újabb sebességi rekordok, és 1909-ben már átlépték a 200 km küszöbét is. Közben az észak-amerikai Utahban felismerték, hogy nyáridőben a kiszáradó Bonneville sóstó ideális pályát szolgáltat a sebességi kísérletek számára. Ez a felismerés szinte szárnyakat adott a sebesség további fokozásához.

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.