„A lakberendezés számomra egy nagyon nagy kihívás”

Izgalmas budapesti sétára invitál bennünket Pataki Judit nemrég megjelent könyve, a Padok & pamlagok.

null

– Egy kicsit várostörténet, egy kicsit művészettörténet és persze lakberendezés – honnan jött az ötlet, hogy ilyen formában dolgozd fel az eddigi munkáidat?

– Sokáig formálódott, milyen legyen a könyv szerkezete. Hogy mi is lehet az, amivel össze tudom kötni a lakásokat, és ezáltal még érdekesebbé váljon az album. Egy baráti beszélgetés után jött az ötlet: mi más is lehetne, mint maga a város, ahol nap mint nap dolgozom, ahol ezek a lakások találhatóak? Eldöntöttem tehát, hogy Budapest lesz az összekötő kapocs.

Pataki Judit: Padok és Pamlagok című könyve
Fotó: Kaszás Gergely / LAKASKULTURA.HU

Szerencsésnek mondhatom magam, mivel Molnár Szilvi, a könyv szerkesztője, nagyon alapos kutatómunkával volt a segítségemre. Solymos Ágnes grafikus és Darabos György, a fotók készítője – akivel lassan 10 éve dolgozunk együtt – szintén sokban hozzájárult a könyv szerkezetének kialakításához. A városról készült fotók helyszíneit közösen jártuk be Gyurival, és próbáltuk megragadni az adott helyszín legérdekesebb részleteit. Miután elkészültek a képek, következett a válogatás és szerkesztés, amiből aztán egy kerek történet állt össze.

A könyvet 5 részre osztottuk: Víziváros, Rózsadomb, Vizafogó, Belváros és a Budai hegyek. Ezek köré csoportosulnak az adott helyszínen található lakások: összesen 14 otthon, 14 történettel. A kötet végén található Útravaló részben pedig hasznos lakberendezés területére vonatkozó tanácsokat találhatók.

– Ha ki kellene emelned egyet a könyveb szereplő városrészek közül, amely a legközelebb áll a szívedhez, melyiket mondanád?

– Számomra a belváros a legkedvesebb. Ez a rész adja azokat a lakásokat, amelyek a klasszikus értelemben vett nagypolgári lakások. Itt tényleg szembejön az emberrel a múlt: ha ezek a régi, gyönyörű ablakok, beltéri ajtók, stukkók és falak mesélni tudnának! Egészen magával ragadóak, számomra talán személyesebbek is, nem is beszélve a belvárosi nyüzsgésről, amit ugyancsak nagyon szeretek. Számomra ezek az otthonok a legkedvesebbek. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem tervezek kisebb vagy új építésű lakásokat, családi házakat, ám teljesen másképp nyúlok hozzájuk, hiszen nyilván más a hangulatuk, mint egy több száz éves épületnek.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Fények és színek bűvölete – egy polgári lakás új élete

Egyszerű eszközökkel, színes falakkal, sok lámpával vitt életet és frissességet Vörös Kati lakberendező a régi nagypolgári lakásba.

A Kodály köröndön lévő régi polgári lakás évtizedek óta Timiék birtokában van, és a 2000-es évek elején egyszer már felújították, hogy hosszú távra kiadhassák. Most azonban úgy érezték, eljött az ideje a frissítésnek, ugyanis a félig külföldön élő családnak kellett egy budapesti bázis – írja a lakáskultúra.hu.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.