Egyszerű praktikák, melyekkel egyedivé tehetjük a konyhát

Mindössze néhány jó ötlet kell ahhoz, hogy olyan konyhát alakíthassunk ki, amilyet csak szeretnénk.

null

Mindössze néhány jó ötlet kell ahhoz, hogy olyan konyhát alakíthassunk ki, amilyet csak szeretnénk. A Lakáskultúra megmutatja, hogyan!

  • Fessük le krétatábla festékkel a megunt komódot. Várjuk ki a száradási időt, majd írjuk rá krétával a bevásárlólistát, vagy akár azt, hogy melyik fiókban mit találunk.
  • Ne tegyünk mindent szekrénybe! Néhány dekoratív darabot tehetünk egy egyszerű polcra is. Vigyázzunk, hogy ne legyen túl zsúfolt az összhatás!
  • A tökéletes konyhát megkoronázhatjuk néhány indusztriális elemmel is. Ilyen lehet például a mennyezetről mélyen lelógó indusztriális lámpa vagy az egyszerű fém székek a konyhapult körül.
  • Egyszerű ötletekkel is kialakíthatunk ízléses, letisztult hangulatot
    Fotó: pexels

    A teljes cikk ITT olvasható.

    Lépésről lépésre: tervezzük meg a konyhát!

    A mindennapokban fontos szerepet játszó helyiség kialakítása nagy körültekintést, szakértelmet igénylő feladat, ráadásul meglehetősen költséges beruházás – írja a Lakáskultúra.hu.

    Mindenekelőtt lépésről lépésre vegyük számba a főzési szokásainkat, gondoljuk át, milyen gyakran készítünk sokfogásos ebédet, mekkora a család, rendszeresen hívunk-e vacsoravendégeket, és így tovább. Ezután írjunk egy listát a gépekről, amelyeket nap mint nap használunk a házimunka során.

    Még a tervezgetés kezdeti szakaszában vizsgáljuk meg, hogy a felsorolt eszközök működtetéséhez megfelel-e az elektromos hálózat, vagy növelni kell az amperszámot.

    Ha nincs ablak a helyiségben, illetve egy légtérbe kerül a konyha más funkciókkal, érdemes beszerezni egy nagyobb teljesítményű páraelszívót.

    A bútor ideális elrendezését a falakhoz és a nyílászárókhoz igazodva találhatjuk meg. Az adottságok függvényében szóba jöhet egy egyenes vagy két párhuzamos szekrénysor, a bútor befordulhat L, U vagy G alakban, illetve ha elég a rendelkezésre álló hely, a falak mellett futó elemeket kiegészíthetik félszigetek, szigetek.

    A sarkokat is maximálisan kihasználhatjuk megfelelő vasalatok segítségével.

    A toronyelemek a szekrénysorok végén helyezkednek el, ezek rejtik a szárazétel-raktárt, a hűtőszekrényt, a sütőt és a mikrót.

    Vegyük figyelembe, hogy a fiókos elemek jelentősen megkönnyítik az életünket, hiszen átláthatóbb a tartalmuk, ellentétben az ajtós-polcos kialakítású szekrényekkel, ám a fiókvasalatok megdobják a költségeket.

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.