Egyre népszerűbb ez a tégla fajta: mit érdemes róla tudni?

Magyarországon 25 éve gyártják, de Svédországban már 1929 óta bevált építőanyag az Ytong tégla.

null

Magyarországon 25 éve gyártják, de Svédországban már 1929 óta bevált építőanyag az Ytong tégla, amely egy természetes összetevőket tartalmazó, környezetbarát termék – írja a Lakáskultúra.hu.

Könnyű vele bánni, jól vágható, véshető; az Ytong téglából emelt fal viszonylag gyorsan elkészül, stabil, jó a teherbírása. Előnye, hogy könnyű, így pluszválaszfalként nem terheli meg annyira a födémet, mint egy hagyományos téglafal, emellett kiváló hőszigetelő, ami a belső falaknál sem elhanyagolható.

Hangszigetelő képessége hasonló a tégláéhoz. A vágások során nem keletkezik sok törmelék, ellentétben a téglával. Stabil kristályszerkezetű, kőhöz hasonló anyag, ezért víz hatására nyomószilárdsága nem csökken, és gyorsan kiszárad. Ez előny a nem impregnált gipszkartonnal szemben.

Az Ytong tégla egy természetes összetevőket tartalmazó, környezetbarát termék
Fotó: Flickr

Hangszigetelésre téglából és Ytongból épült falnál is van lehetőség. Ma már kaphatók belső, utólag szerelhető hang- és hőszigetelő panelek.

Sokféle színben elérhető, de vizes bázisú festékkel át is festhetjük. A méretre vágáshoz elég egy szőnyegvágó kés, és már ragaszthatjuk is a falra. Kiváló hőszigetelő, és a visszhangot is elnyeli.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

A beltéri kertészkedés hónapja: a legfontosabb teendők

Javarészt a karácsonyra való készülődésről szól a december, ám egy jó kertész ilyenkor sem feledkezik meg a beltéri növényei gondozásáról – írja a Lakáskultúra.hu.

Földlabdás fenyőfa: mire érdemes figyelni?

Ha nem vágott, hanem földlabdás fenyőt szeretnénk, akkor nem szabad az utolsó pillanatra hagyni a beszerzést. Az élő fenyőt ugyanis nem lehet csak úgy becipelni a fűtött lakásba, hanem hozzá kell szoktatni.

Szobanövények gondozása

Decemberben a kert pihen, a figyelmünk ezért a szobanövényeinkre irányulhat. Szükségük is van ilyenkor a törődésre: a téli hónapokban sokkal kevesebb fényhez jutnak, a fűtött, száraz szobalevegő pedig szintén nem kedvez számukra. Ebben az időszakban sokkal könnyebben kaphatnak el növénybetegségeket, ezért legyünk rájuk figyelemmel: vizsgáljuk át őket rendszeresen, ha pedig bármilyen fertőzésre utaló jelet találunk, távolítsuk el a növény beteg részét, majd különítsük el a többitől.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.