Mire figyeljünk oda szárítógép vásárlásakor?

Egy szárítógép praktikus társ, ha megelégeltük, hogy folyton a ruhaszárítót kell kerülgetnünk.

null

Ki ne vágyna arra, hogy a ruhái villámgyorsan megszáradjanak egy szárítógép segítségével? A ruhaszárító ritka bosszantó egy tárgy: mindig rossz helyen van a lakásban, beleütközünk, belóg a Zoomba, összecsuklik, arról nem is beszélve, hogy a száradó ruháktól fullasztó pára ül a lakásra – és nem is igazán esztétikus látvány. Mindezen bosszúságokat remekül kiküszöbölheti egy jól megválasztott szárítógép – írja a lakáskultúra.hu.

A szárítógép vásárlásakor azonban alaposan meg kell fontolni, hogy a praktikussága mellett hátrányai is lehetnek, mindenekelőtt: jelentősen megemeli a fogyasztást, és ezzel a kiadásainkat. Ezt részben kiküszöbölhetik a korszerűbb típusokba beépített takarékossági funkciók, így, ha ez egy érzékeny pont nálunk, akkor érdemes ilyen típust választanunk. Ezen túl más tényezőket is érdemes a vásárláskor mérlegelnünk.

Fotó: Pexels

1. Mennyire lehet zajos?

Ez egy másik kardinális kérdés a fogyasztás mellett a szárítógép vásárlásakor. Általánosságban azt érdemes észben tartani, hogy a kondenzációs készülékek halkabban működnek. Jó tudni: a termékek adatlapján egy decibelben meghatározott értéket találunk, ez minél alacsonyabb, annál kisebb zajhatással kell számolnunk.

2. Mekkora legyen a szárítógép?

Vásárlás előtt mindenképp gondoljuk át, hová fog a szárítógép beférni a lakásba. Ha már kinéztük a helyét, mérjük le, nehogy aztán kellemetlen meglepetés érjen! Kalkuláljuk bele azt is, hogy az ajtaját kinyitva is elég hely kell, hogy maradjon ahhoz, hogy ki- és bepakoláskor kényelmesen hozzá tudjunk férni. A tornyozás ebben az esetben nem elvetendő ötlet: ha elöltöltős mosógépünk van, akkor a szárítógépet helytakarékosan akár ennek tetején is elhelyezhetjük. Ilyenkor mindenképp figyeljünk arra, hogy a méretek passzoljanak, illetve az sem árt, ha színben is harmonizálnak egymással. A ma kapható készülékek már akárhol elhelyezhetők, mindössze egy szabad konnektorra lesz szükségünk a közelben.

3. Kondenzációs vagy hőszivattyús?

Ahogy más esetekben is, itt is először a prioritásainkat érdemes tisztázni. Ha a csendesség és/vagy az olcsóság fontosak nekünk, akkor érdemes kondenzációs készüléket választani. Ha azonban a fogyasztás miatt aggódunk, akkor a hőszivattyús szárítógép lesz számunkra a jó megoldás, amely zajosabb és drágább ugyan, viszont kevesebbet fogyaszt.

4. Milyen töltetsúlyú gépet válasszunk?

A termék adatlapján látható töltetsúly (kg) azt jelzi, hány kg ruhát szabad a készülékbe pakolni. Figyelem: ezt a számot soha ne lépjük túl, mert az eredmény úgy nem lesz tökéletes, és még a fogyasztás is növekedni fog!

5. Mennyit fogyaszt?!

A szokásos energiaosztály-jelzés mellett itt más tényezők is számítanak: például mennyire erős a centrifugánk, de emellett a ruháink minőségétől, természetes száradási gyorsaságától is függ a szárítás hatékonysága. Mindemellett, bár már az A energiaosztályba tartozó szárítógépek is jónak számítanak, de érdemes a minél takarékosabb, A++ vagy A+++ címkés modellt választani.

6. Milyen praktikus funkciókkal rendelkezzen?

A digitális kijelző nagyon praktikus, hiszen így mindig képben leszünk, mi történik. A legtöbb modellnél a programindítás késleltetése is beállítható, ami szintén egy praktikus funkció. Emellett érdemes kiemelni az eleganciát sugárzó dobvilágítást és a program végi hangjelzés funkciót.

További részletekért olvassa el a teljes cikket a Lakáskultúra oldalán!

Korábbi cikkünkben a lakás egy másik praktikus és kényelmünket szolgáló eszközéről írtunk: cserépkályha vagy kandalló? Melyiket válasszuk? Fűtés szempontjából a cserépkályha optimálisabb, a kandalló azonban hangulatos látványelemként is funkcionál.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.