Hogyan tervezzünk konyhaszigetet?

A térben álló konyhasziget elválasztja egymástól a konyhát és az étkezőt, de munkafelületként, bárpultként is használhatjuk.

null

1. Helyigény

Mielőtt belevágunk a tervezésbe, gondoljuk végig a főzési és étkezési szokásainkat, igényeinket, és mérjük fel, mennyi hely áll rendelkezésünkre.

Egy klasszikus konyhasziget kialakításához 15 m2-es területre és 120 cm-es közlekedőfolyosóra van szükség. Ezt mindenképpen érdemes szem előtt tartani, mert csak így tudjuk majd a konyhabútor és a sziget közötti közlekedőfolyóson lévő fiókokat kihúzni, illetve a sütőajtókat lehajtani.

Tipp: keressük meg a helyiség adottságaihoz igazodó elrendezést, így tökéletesen kihasználhatjuk majd a rendelkezésre álló teret!

2. Bárpult és munkafelület egyszerre

Az optimális pultmagasság 85 és 90 cm között van, de ma már találkozhatunk ennél magasabb változatokkal is. Ha a konyhaszigetre nem kerül főzőlap vagy mosogató, a pult egy vonalban fut – ennek nagy előnye, hogy a felület könnyen tisztán tartható. Már a tervezési fázisban döntsük el, hogy hova helyezzük a beépített gépeket és tárolóelemeket, így nem jelent majd problémát egy nyitva maradt sütő- vagy szekrényajtó.

Tipp: amennyiben bárpultként szeretnénk használni a szigetet, legalább 30 cm-t túllógatjuk a munkapultot, ugyanis a térdünk így fér el kényelmesen. Ez természetesen csak akkor fontos szempont, ha nem nyitott az elem oldala.

A konyhapult és konyhasziget magassága fontos, hogy közel azonos legyen
Fotó: unsplash

3. Látványkonyha

A kényelmes munkavégzés érdekében a konyhasziget és a konyhapult magassága mindenképpen legyen azonos.

Aki „látványkonyhát” szeretne, a főzőlapot a szigetbe is beépítheti, így a tűzhelyt körbeülve az egész család részesévé válhat a vacsorakészítésnek. Mivel így nem áll háttal a térnek az, aki éppen a konyhában ténykedik, a nappaliban vagy a teraszon játszó gyerekekre is figyelhet.

A teljes cikk további fontos tudnivalókkal ITT olvasható el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.