A beáradó napfény életre kelti a falakat borító finom zöld árnyalatokat és a natúr faanyagokat a világos, modern térben. Hosszú és számos meglepetéssel szolgáló út vezetett ehhez a meghitt, otthonos végeredményhez.
A beáradó napfény életre kelti a falakat borító finom zöld árnyalatokat és a natúr faanyagokat a világos, modern térben. Hosszú és számos meglepetéssel szolgáló út vezetett ehhez a meghitt, otthonos végeredményhez.
– Szinte biztos, hogy eredetileg nem lakásként használták ezt a teret – avat be minket az eladási céllal felújított ingatlan történetébe Balázs Lilla lakberendező.
Bár jó néhány átalakítás áll már mögötte, saját bevallása szerint ez a munka számára is tartogatott kihívásokat.
– Amikor először megnéztem a lakást, eredeti állapotában, a szavam is elakadt a megdöbbenéstől: mivel az előző tulajdonos teljesen felszabdalta az 52 m2-es ingatlant, gyakorlatilag egy gipszkarton labirintusban találtuk magunkat. Magától értetődő volt, hogy első lépésben ezt eltávolítjuk – idézi fel egykori érzéseit vendéglátónk. Ám a konyha és a nappali közötti falat kibontva – teljesen váratlanul – egy tartógerendára bukkantak.
– Kis túlzással azt mondhatom, hogy kétségbeestem, hiszen ez keresztülhúzta a számításaimat, ugyanis előzőleg amerikai konyhás nappaliban gondolkodtam. Aztán másnap már izgatottan töprengtem, hogyan tehetném a régi tartógerendát a lakás központi elemévé. Tulajdonképpen a lehető legjobb dolog volt, ami történhetett a felújítás során… Bár először nagy csalódást okozott, a munka végére ez lett a kedvencem! – meséli a lakberendező.
A rusztikus fa tartógerenda új „ruhát”, valamint új szerepet kapott, így nagyban hozzájárul az egész lakásban uralkodó otthonos, természetközeli hangulat megteremtéséhez. Egyedi térelválasztóként látványosan, mégis könnyedén szeparálja el a nappali- és étkezőrészt a konyhától.
Persze nem csupán a meglepetésszerűen előkerülő tartógerenda miatt volt izgalmas az átalakítás folyamata, hiszen a szakember számára a lakás alaprajza is sok fejtörést okozott.
– Amikor eltűntek a falak, tulajdonképpen egy „üres vászon” volt előttem, és nekem kellett megterveznem valamennyi helyiség elrendezését – magyarázza Lilla.
– A feladatomat megnehezítette a hosszúkás, szinte csőszerű alaprajz, valamint az, hogy a lakásnak csak az egyik oldalán vannak ablakok – ilyen adottságokhoz igazodva kellett biztosítani a természetes fény beáramlását. Végül szerencsére sikerült minden problémát megoldani. Az újjászületett otthon jelenlegi formájában barátságos, kényelmes és praktikus, ráadásul extraként még a fürdőszobának is van ablaka!
Az eredeti cikk erről az igazán otthonos, természetközeli hangulatot adó lakásról, további képekkel, IDE kattintva érhető el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.