Hogyan alakítsuk ki a belső közlekedőket?

Apró lakberendezési tippeken keresztül megtanulhatjuk, hogy mire figyeljünk oda otthonunk tervezésekor.

null

Egy harmonikus, jól működő otthon kialakítására szinte bárki képes lehet a megfelelő szabályok betartása mellett. 

Mit nevezünk közlekedőnek?

A lakások belső terének tervezésekor nagyon fontos, hogy jól alakítsuk ki a közlekedőket – ez később mindennapi életünket könnyíti majd meg. A lakáson belüli közlekedőn leggyakrabban az előszobát és annak leágazásait kell érteni, de a fallal körülvett helyiségekben található rejtett közlekedők, tehát a bútorok és funkciók között kialakuló sávok is ide sorolandók.

Fotó: Pixabay

Érdemes rögtön a legelején, már a helyiségkapcsolatok kialakításakor és a bútorozási terv készítésekor ügyelni a közlekedők megtervezésére – ezzel rengeteg időt és energiát spórolunk majd a későbbiekre, hiszen nem kell majd átrendezni, átpakolni a nagyobb bútorokat, elbontani vagy máshová felhúzni falszakaszokat. Ügyes tervezéssel érdemes arra törekedni, hogy minél több funkciót fűzzünk fel egy sávra lakásunkon belül, hiszen így rövidebb lesz a belső közlekedők hossza, vagyis négyzetmétereket nyerhetünk.

Hogyan határozzuk meg megfelelően a közlekedők méretét?

A közlekedők szélességének meghatározásakor figyelemebe kell vennünk a használat intenzitását, illetve a minimális helyigényt, amire szükségünk van.

Egy előszobában például érdemes 1,20 m szélességet tartani – hiszen itt egyszerre akár több személy is tartózkodhat.  Ellenben a hálószobában egy ágy melletti közlekedő esetében elegendő lehet csupán 60 cm széles sávot szabadon hagynunk.

Az eredeti cikket IDE kattintva olvashatják!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.