Kárpitozás otthon

Mi is rendbe hozhatjuk rossz állapotú, de szeretett bútorainkat.

null

Egy különleges formájú, ép bútor felújításába mindenképpen érdemes belevágni. A munkát a bontással kezdjük, vagyis leszedjük a cserélendő részeket. Soha ne kárpitozzunk rá a már meglévő kárpitra, mert így igénytelen lesz a végeredmény, de régi foteleknél, kanapéknál higiéniai okok miatt ajánlott a szivacsot is kicserélni – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

A munkához több fontos eszközt be kell szereznünk.

 Lényeges szerszám a kecskelábú szögkihúzó, a kapocsszög-kihúzó, illetve az elektromos vagy kompresszoros szögbelövő. A kezdő készlethez javaslom még görbe kárpitostű, kéthegyű tű, valamint kitűzők vásárlását.

Fotó: PEXELS

A második lépés a bútor stílusához illő kárpit megtalálása. Gyakorlatilag bármilyen anyagot választhatunk, amelynek megfelel a vastagsága. A műszálas szövetek előnye, hogy kevésbé kopnak. Nagy mintás anyagok esetében mindvégig figyeljünk a futtatásra! Bontás közben legyünk óvatosak, hogy a szögek kihúzásakor ne sértsük meg a faszerkezetet.

Érdemes a lépéseket külön-külön lefotózni, így könnyen visszakereshető, hogy eredetileg mit hová tűztünk.

 A lebontott kárpitot mindig tartsuk meg szabásmintának, az új anyag rögzítése során pedig fokozottan ügyeljünk rá, hogy tökéletesen feszüljön a szövet: húzzuk, simítsuk, és ha valahol buggyos lett, ne habozzunk visszabontani!

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.