Lakberendezési praktikák: kézmosók és mosdók

Bárki tervezhet tökéletes otthont néhány szabály betartásával. Apró lakberendezési tippeken keresztül megtanulhatjuk, hogy mire figyeljünk oda otthonunk tervezésekor.

null

Egy harmonikus, jól működő otthon kialakítására szinte bárki képes lehet a megfelelő szabályok betartása mellett. Most a mosdók és kézmosók elhelyezésének szabályaival és a helyigényekkel ismerkedhetünk meg – írja a Lakáskultúra.

Mire figyeljünk oda mosdók tervezésekor?

Ahány felhasználó annyiféle igény lehet a mosók magasságának meghatározásakor. Szempont lehet a falhasználók magassága, szokásaik de akár egészségügyi állapotuk is.

A mosdót általában tisztálkodásra, kézmosásra, fogmosásra használjuk, míg egy kisebb kézmosóban – méretéből adódóan is – valóban csak kezet mosni lehet kényelmesen.

Ha mosdót tervezünk akkor az alábbiakat kell figyelembe vennünk:

  • hogyan szeretjük használni a mosdót?
  • mit szoktunk meg a használat során?
  • milyen magasak a mosdó használói?
  • mire fogjuk használni a mosdót?

A régi megszokott sztenderd magasság a padlótól 80 cm. Ebben a magasságban kényelmesen a mosdó fölé lehet hajolni arcmosáskor és nem folyik végig a karunkon a víz. Az újabb generáció termetre azonban már kicsit magasabb így ezek a régi méretek felfele tolódnak.

rajz, grid, kézmosó
Fotó: Grid Enteriőr

Fotó: GRID Enteriőr

Az ábrán látható, hogy míg egy kézmosó esetében a 90-100 cm magasság is ideális lehet és 50 cm hely elég a szaniter előtt, addig egy funkciójában eltérő mosdónál már a 80-90 cm magasság ideális és minimum 60 cm-re lesz szüksége az azt használónak. Ezek betartásával észrevétlenül lesz kényelmes és jól használható az életterünk.

Az eredeti cikk ITT érhető el.

Borítókép: Unsplash

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.