Lépésről lépésre: tervezzük meg a konyhát!

A mindennapokban fontos szerepet játszó helyiség kialakítása nagy körültekintést, szakértelmet igénylő feladat, ráadásul meglehetősen költséges beruházás.

null

Gondos előkészítés

Mindenekelőtt vegyük számba a főzési szokásainkat, gondoljuk át, milyen gyakran készítünk sokfogásos ebédet, mekkora a család, rendszeresen hívunk-e vacsoravendégeket, és így tovább. Ezután írjunk egy listát a gépekről, amelyeket nap mint nap használunk a házimunka során. Még a tervezgetés kezdeti szakaszában vizsgáljuk meg, hogy a felsorolt eszközök működtetéséhez megfelel-e az elektromos hálózat, vagy növelni kell az amperszámot. (10 A 2300 W terhelést bír, ehhez viszonyítva számolhatjuk ki a szükséges teljesítményt) – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Fotó: PEXELS

Ha nincs ablak a helyiségben, illetve egy légtérbe kerül a konyha más funkciókkal, érdemes beszerezni egy nagyobb teljesítményű páraelszívót. Lehetőleg nem szénszűrős, hanem kültérbe kivezetett kürtővel rendelkező készüléket vásároljunk.

A bútor ideális elrendezését a falakhoz és a nyílászárókhoz igazodva találhatjuk meg.

 Az adottságok függvényében szóba jöhet egy egyenes vagy két párhuzamos szekrénysor, a bútor befordulhat L, U vagy G alakban, illetve ha elég a rendelkezésre álló hely, a falak mellett futó elemeket kiegészíthetik félszigetek, szigetek.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.