Egy lakásfelújítás állandó döntések sorozata – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
Sokszor egy építkezés vagy felújítás végére a kapcsolatok is véget érnek.
Még a legharmonikusabb kapcsolatokat is megviselheti ez a hosszadalmas és állandó döntésekből álló folyamat. Persze nem minden felújítás végződik válással, mindenesetre nagy a nyomás a feleken. Az általunk bemutatott 7+1 tipp segítségével remélhetőleg mindezt elkerülhetjük!
Előtervezés közösen
Gondoljuk át, vessük papírra közösen, mi az, amit szeretünk mindketten, vagy külön-külön a jelenlegi lakóhelyünkön, és mi az, amit nem. Mi az, amitől szívesen megszabadulnánk vagy éppen megtartanánk?
Rutinok egyeztetése
Elemezzük és vessük össze a napi rutinokat. Ki mikor kel, mikor fekszik, milyen cselekvéseket végzünk otthon, hol tartózkodunk a nap folyamán. Akár home office-ban dolgozunk, akár bejárunk egy munkahelyre, ezeket mind fontos észben tartani és megfontolni, hogy milyen funkciót kell betöltenie a lakótérnek.
Tárolás
Általában mindenki szereti a rendet és rendezett térben szeretne élni. Ez sajnos sokszor a gyerekek, időhiány vagy energiahiány esetleg mindezek együttese miatt hiúsulhat meg. Ilyenkor fontos arra gondolni, hogy a tárolókapacitásból sosem elég! Azaz, ha mindennek megvan a helye, a rendrakás is gyors, akármekkora káosz is van.
Inspiráció és ötletgyűjtés előre
Fontos az inspiráció gyűjtés, motivációs tábla készítése! Nem mindenki látja lelki szemei előtt a vágyott teret, épp ezért érdemes referenciákat böngészni, és nem útközben vitatkozni azon, hogy “de hát én nem ilyet akartam”, “nem is erre gondoltam”. Szóval elő a Pinterest-el, Instagrammal, lakberendezési magazinokkal – és készítsünk ‘mood boardot’ (azaz hangulattáblát), amin színek, formák, kedvenc elemek szerepelnek!
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)