Japánban élő magyar keramikusművész munkája az asztalon

Az egzotikum, illetve különböző kultúrák becsempészése az otthonba szinte bevett szokássá vált az enteriőrök berendezésénél.

null

Pláne akkor, hogyha egy szívünkhöz közel álló tárgy hordozza akár egy utazás, egy életszakasz, egy szeretett személy vagy egy történet emlékét. Egy letisztult, modern nappaliban pedig a színes és izgalmas formák és alakzatok is bátran tudnak érvényesülni. Lássuk, mi történik, ha egy izgalmas kerámiát helyeztünk el egy nappaliban – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Jót tesz a belső térnek a különlegesség

Enteriőrünkbe ezúttal Husz Ágnes Flame II, 2021 kerámiáját választottuk. 

A művész agyaggal dolgozik, és a munkafolyamat számára maga a ritualitás és mindennapi utazás. 

Szobrait egyedi módon, kézzel nyújtott agyag szalagokból építi fel. Tárgyait szabadon formázza, akárcsak egy háromdimenziós rajzot. A dohányzóasztalon elhelyezett műtárgy a szoba központi elemévé válik, miközben magával ragadó különlegességet nyújt a belső térnek.

Japán kultúrája és filozófiája vegyült bele az agyag

Az agyagszalagok keleties formája nem véletlen, hiszen a művész csaknem 30 éve él Japánban. 

Ennek a gyönyörű országnak a kultúrája és filozófiája természetesen vegyül az eredeti énjével, és így születnek a kelet-nyugat ötvözetű alkotásai. 

Munkáival szeretne kíváncsiságot kelteni és az alkotás közvetítésével arra késztetni a szemlélőt, hogy elgondolkozzon a természet és az emberiség kapcsolatáról, és annak elemi jelentőségéről.

Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.

Borítókép: Husz Ágnes Flame II. kerámiája különlegességet ad a belső térnek (Forrás: Lakáskultúra)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.