1. Ne mosogasson piszkos szivaccsal
A mosogatószivacsot már azelőtt érdemes lecserélni, mielőtt elkopik vagy szagot áraszt magából. Ha hetente cseréli, akkor biztosan nem kell aggódnia azon, hogy a szivacs valóban tiszta-e vagy csak baktériumokat szór a tányérokra.
2. Ne mosogasson gumikesztyű nélkül
Szánjon egy percet arra, hogy mosogatás előtt gumikesztyűt húzzon! Így a kezei hidratáltak maradnak, a manikűre is tovább fog tartani, ráadásul így melegebb vízzel is tud mosogatni, amitől még tisztábbak lesznek az edények – olvasható a Mindmegette cikkében.
3. Ne hagyja ki az áztatást
Ezzel a trükkel sok időt spórolhat meg! Akár már főzés közben beáztathatja a piszkos edényeket meleg vízzel és néhány csepp mosogatószerrel, így később sokkal könnyebb lesz őket elmosogatni.
4. Ne áztasson be mindent
Az öntöttvasból és fából készül edények, evőeszközök, nem áztathatók be. Továbbá a késnek sem tesz túl jót az áztatás, mert az élük berozsdásodhat. A legjobb, ha ezeket csak a pulton hagyja a mosogató mellett, és csak akkor érintkeznek a vízzel, amikor elmossa őket.
5. Ne használjon túl sok mosogatószert
Valószínűleg ön is több mosogatószert használ, mint amennyire valójában szüksége van. Egy kis tálba nyomjon pár csepp mosogatószert, és engedjen bele egy kevés vizet. A szivacsot mártsa bele ebbe a keverékbe, és mosogasson ezzel az oldattal. Meg fog lepődni, milyen kevés mosogatószer is elég egy alapos mosogatáshoz!
+1 Ne tegye a nedves edényeket a szekrénybe
Az edények szárítása a mosogatás fontos része. Ha az edényeket, evőeszközöket még vizesen rakja el, nedvesség kerül a szekrénybe, ami elősegítheti a penészgombák növekedését. Csak hagyja őket az edényszárítón addig, amíg az utolsó csepp víz is elpárolog róluk.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)