Nem csodaszer
A méhpempőnek számos jótékony hatása lehet. Betegségek esetén érdemes kiegészítő kezelésként fogyasztani, de nem helyettesítheti az orvosok által előírt gyógymódokat. Milyen panaszok jelentkezésekor érdemes rendszeresen fogyasztanunk? Elmondjuk – olvasható a Mindmegette cikkében.
Jót tesz az immunrendszernek
Olyan hatóanyagot tartalmaz, amely elősegítheti a fehérvérsejtek munkáját, így a szervezetünk könnyebben megszabadulhat a káros baktériumoktól. Vírus és gombaölő hatással bír, így felgyorsíthatja a gyógyulást vírusos vagy gombás eredetű betegségek esetében.
Elősegítheti a fogamzást
Rendszeres fogyasztásával fokozható azoknak a hormonoknak a termelődése, amelyek elősegítik a peteérést és erősítik a méhnyálkahártyát, így megkönnyítve a beágyazódást. Támogatja azoknak a hormonoknak a termelődését, amelyek megfelelővé alakítják a méhnyálkahártyát a beágyazódáshoz. Emellett a benne található nyomelemek, vitaminok, ásványi anyagok, fehérjék, aminosavak mind hozzájárulhatnak a női szervek egészséges működéséhez.
Jó az anyának és a babának
Már a várandósság elejétől érdemes napi rendszerességgel méhpempőt fogyasztani, mert ezzel csökkenthető a vetélés és a koraszülés kockázata, emellett hozzájárulhat a magzat egészséges fejlődéséhez. A baba világra jötte után pedig elősegítheti a tejelválaszást, fokozhatja a tejtermelést.
Növelheti a férfiasságot
Jó hatással lehet a tesztoszteronszintre, és a benne található értékes anyagoknak köszönhetően növelheti a hímivarsejtek számát és életképességét. Sokat segíthet a merevedési zavar megszüntetésében, és javíthatja a prosztata működését.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)