Patinás épületben 21. századi oktatás zajlik a szegedi Tömörkényben

A koronavírus miatt a középiskolák csak virtuá­lisan tudtak nyílt napokat tartani, még az oktatás is online zajlik az intézményekben.

null

Megnehezedett tehát az iskola­választás a nyolcadikosok számára. Nekik segítünk intézménybemutató sorozatunkkal. Ismerjék most meg a Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikumot – olvasható a Délmagyar hírportál cikkében. A szegedi gimnáziumok közül az egyik legszínesebb képzési palettát kínálja a nyolcadikosok számára a Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum, ahol összesen öt gimnáziumi és két képző- és iparművészeti szakgimnáziumi osztály indul szeptemberben.

Az intézményben van egy gimnáziumi két tannyelvű osztály. Ennek egyik fele magyar–német, a másik magyar–spanyol orientációjú.

Az ötéves képzés első éve nyelvi előkészítő, így előképzettség nem szükséges egyik idegen nyelvből sem, a szóbeli felvételi is magyar nyelven zajlik.

A másik, szintén megfelezett gimnáziumi osztály egyik része ének-zene, a másik biológia és környezetvédelmi orientációval indul. Előbbi első idegen nyelve az olasz, második az angol, utóbbiban angolt és németet tanulnak a diákok. Mindkét tagozaton tantárgyi szóbeli felvételit tartanak.

Az emelt szintű német és az emelt szintű angol szintén két fél osztályt tesz ki. Itt német és angol anyanyelvű lektor is segíti a diákokat, hogy emelt szintű érettségit és legalább középfokú nyelvvizsgát tudjanak szerezni. Második idegen nyelvként a né­­metesek angolt tanulnak, a szóbeli felvételi német nyelven zajlik, az angolosoknál pedig mindez fordítva van.

SZEGEDI TÖMÖRKÉNY ISTVÁN GIMNÁZIUM
Fotó: DÉLMAGYAR.HU/FRANK YVETTE

A Tömörkény emelt szintű humán osztályában a fiatalok heti 4 órában angol és heti 3 órában latin nyelvet tanulnak, ami magában foglalja az ókori irodalmat, történelmet, filozó­fiát, művészetet és retorikát.

Ide nincs szóbeli felvételi, a központi írásbeli és az 5–8. évfolyamos eredmények számítanak.

Ugyanígy lehet bekerülni az ál­­talános tantervű gimnáziumi osztályba is, ahol az első idegen nyelv az angol, a második pedig a spanyol vagy az olasz.

A művészeti szakgimnázium képző- és iparművészeti osztálya 5 éves képzést ad. Művészeti grafikus, kerámiaműves, szobrász és textilműves szakma­irányok közül lehet választani, mindegyikre egységesen rajzból van alkalmassági vizsga. Az itt tanított idegen nyelv az angol, a diákok a képzés végén a szakirányuknak megfelelő szakképesítő bizonyítványt kapnak. Ezzel akár saját vállalkozást is indíthatnak, sokan azonban képző- és iparművészeti egyetemen tanulnak tovább.

A cikk teljes tartalma ide kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.