Az állattartás tiszteletére tanítanak a gádorosi sertéstelepen

Újra kell építeni az állattartás iránti tiszteletet és le kell bontani az elavult telepekhez kötődő sztereotípiákat.

null

A magyar sertéstartás jövője azon múlik, hogy képesek leszünk-e olyan fiatal agrártársadalmat teremteni, amely innovatív szakmai tudással és egyben elköteleződéssel tud az állattenyésztés felé fordulni – hívta fel a figyelmet a FirstFarms Hungary Kft. Újra kell építeni az állattartás iránti tiszteletet, le kell bontani az elavult telepekhez kötődő sztereotípiákat, és bemutatni a komoly szaktudást igénylő modern tartástechnológiákat – a sertéstartással foglalkozó gádorosi cég ezzel indította útjára egy hónapig tartó kampányát.

Az érdeklődők a Minden napra egy kérdés sorozatban megválaszolhatnak sertéstartáshoz kötődő felvetéseket a társaság közösségi oldalán. Nyílt napot szerveznek azoknak, akik kacérkodnak az állattartással, de eddigi ismereteik visszatartották attól, hogy karrierjüket egy állattartó telepen építsék fel.

– Három fiatal hölgy kollégától kellett hosszabb időre búcsút vennünk, akik anyai örömök elé néznek. A cégvezetés úgy döntött, felvesz helyükre új munkaerőt. Számunkra is meglepő volt, hogy érkezett félszáz önéletrajz, de a jelentkezők többségének elképzelése nincs, hogyan néz ki egy munkanap a modern technológiás sertéstelepen. A jelentkezők szerettek volna állatokkal dolgozni, többeknek középfokú szakirányú végzettsége is volt, mégis sokszor elavult képi világgal, háztáji sertéstartásra jellemző ismeretekkel indultak neki a felvételi beszélgetésnek

– osztotta meg tapasztalatait Sarusi-Kis Tamás ügyvezető igazgató. Ez arra inspirálja őket, hogy megmutassák a valóságot.

Az állattartás tiszteletére, állatszeretetre, a stratégiai gondolkodásra és a digitalizációra helyezik a hangsúlyt
Fotó: BMH/teol.hu

– A legtalpraesettebbnek vélt jelentkezőket beengedtük egyik telepünkre, hogy megtapasztalhassák, milyen technológiával dolgozunk, hallják a nálunk dolgozók véleményét. Járványvédelmi szempontból ugyan kockáztattunk, de bízunk benne, hogy a rendhagyó felvételi eljárás hosszú távon minket igazol. Három fiatalt felvettünk, akik azóta is a csapatunk tagjai – mondta az ügyvezető igazgató, aki azt is kiemelte, hogy nagy hangsúlyt fektetnek az új dolgozók beilleszkedésének a segítésére, a technológia és a genetikához kapcsolódó tudásanyag megszerzését belső tréner segíti, aki az első hónapokban amolyan „nagy testvérként” kíséri szemmel az újoncok munkáját.

A mezőgazdasági termelés, így a sertéstartás is felelősség, a termelők szakértelmén múlik, hogy mi kerül a családok asztalára.

– Azon kell dolgoznunk, hogy újrateremtsünk egy olyan generációt, amelynek tagjai tisztelettel fordulnak az állatok és a természet felé. Ez a generáció már a di­gi­ta­li­zá­ció gyermeke. Meg kell mutatnunk nekik, hogy a di­gi­ta­li­zá­ció, a stratégiai gondolkodás és az állatszeretet ma már szimbiózisban van az állattartó telepeken, és alappillérét adják az eredményes termelésnek

– tette hozzá a cégvezető, aki azt is elmondta, hogy bár a 2020-as év több szinten kihívás elé állította őket, mégis bizakodóak.

A sertéspestis terjedése miatt a járványvédelem prioritássá vált, miközben az emberi erőforrás is veszélybe került, a COVID–19 fertőzés és az azzal járó karanténkötelezettség miatt, ami kérdésessé tette a mindennapi munkafolyamatok zavartalan biztosítását.

– Minden intézkedés csak akkor ér valamit, ha egy összetartó csapat áll mögötte, ezért kiemelném a csapatmunkát, a türelmet és lojalitást, amivel kollégáink dolgoznak a kiváló eredményekért. Miközben vigyáznak egymásra is

– mondta az ügyvezető.

A teljes, eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.