Hegedűs Anita közölte, a pályázati forrásból megvalósuló projekt 2018-ban indult, az első szakaszban a Vármúzeum emeleti terét műtárgyvédelmi szempontból fejlesztették klímatechnikai, szellőzési és árnyékolórendszer kialakításával.
Hegedűs Anita közölte, a pályázati forrásból megvalósuló projekt 2018-ban indult, az első szakaszban a Vármúzeum emeleti terét műtárgyvédelmi szempontból fejlesztették klímatechnikai, szellőzési és árnyékolórendszer kialakításával.
A fejlesztés második – a szegedi önkormányzat és a Kubinyi Ágoston Program támogatásával megvalósuló – ütemében elkészültek azok a szekrények, amelyekben a műtárgyakat bemutatják, illetve egy terminált is beszereztek, amelyen a műtárgyakkal kapcsolatos részletes információkat lehet megismerni egy gyűjteményi adatbázis segítségével.
A látványtár szekrényeiben különböző katonai tárgyakat, fegyvereket, ötvösműveket, pecsétnyomókat, Köves L. Imre gyűjteményéből származó porcelánokat, korsókat, Csúry Ferenc órás- és toronyóra-készítő mester által készített szerkezeteket is elhelyeznek.
A látványtárat a Vármúzeum újranyitása után először a kutatók vehetik igénybe, majd a tervek szerint a Múzeumok őszi éjszakáján mutatják be a nagyközönségnek.
A Vármúzeum állandó, Szeged történetét bemutató kiállítása folyamatosan látogatható: május 7-én nyitotta meg újra kapuit az intézmény a tavaly novemberi, pandémia miatti bezárás után.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Hamarosan újra látogatható lesz a szegedi Vármúzeum
Hamarosan kinyitja kapuit a Vármúzeum Szegeden: a járványügyi korlátozások enyhítése és a technikai munkálatok befejezése után újra várják majd a látogatókat a nemrég felújított kiállítóhelyen – írja a Csongrád-Csanád megyei hírportál, a delmagyar.hu.
Hamarosan újra lehet múzeumot látogatni Szegeden. Elsőként a Vármúzeum kapui nyílnak meg.
A kulturális intézmény komoly felújításon esett át 2019-20-ban. Az épület új főbejáratot kapott, megújult a kiállítóhely előtti tér és a kőtár is. Odabenn pedig egy izgalmas, a szegedi várat és a város ikonikus történeti eseményeit bemutató, interaktív tárlat várja az érdeklődőket.
Kipróbálhatjuk, milyen lehetett Rózsa Sándornak a szegedi várbörtönben raboskodni, hogyan égették el máglyán a boszorkányokat és megismerkedhetünk a Nagyárvíz pusztításával, a város újjászületésével is.
Az épületben elkezdődtek a technikai előkészítő munkálatok, így a járványügyi korlátozások enyhítése, majd a munkálatok befejezése után a Vármúzeum újra kinyithatja kapuit. A Móra Ferenc Múzeumban és a Fekete házban az új időszaki tárlatok kialakítása zajlik, így ezek a kiállítóhelyek később követik majd a Vármúzeumot.
Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.