Elkelt végre a régi makói városháza, gyógyszállóvá alakítják át

Az 1859-ben épült, romantikus stílusú épületet Koczka Ferdinánd tervei alapján húzták fel, a fürdőhöz a lehető legközelebb, helyezkedik el.

null

Nem volt könnyű hétfőn megtartani a makói képviselő-testület rendkívüli ülését, az ugyanis a kitűzött időpontban, délután fél 3-kor szokatlan módon határozatképtelen volt. Az ülésteremben – ezúttal a Korona konferencia-központ új rendezvénytermében – nem jelent meg annyi képviselő, hogy érvényesen határozatot tudjanak hozni. Húszpercnyi várakozás után Farkas Éva Erzsébet bezárta az ülést, majd újra kitűzte este 8 órára abban a reményben, hogy akkor meglesz a szükséges létszám. Így is történt.

 

Nehéz helyzetben a cég

 

Az első napirendi pont az a kérdés volt, hogy átadja-e a város a tulajdonában lévő víziközmű vagyont és az ahhoz kapcsolódó feladatellátási kötelezettségeket az államnak. Az ügy azért vetődött fel, mert jelenleg a vízművagyont az Alföldvíz Zrt. üzemelteti. E cég végzi a szolgáltatást is, de nehéz anyagi helyzetbe került. Külső szakértőkkel történt egyeztetések nyomán felmerült annak a lehetősége, hogy az önkormányzatot terhelő ellátási kötelezettséget vegye át az állam, azaz a Nemzeti Vízművek Zrt., ennek azonban feltétele, hogy az önkormányzat átadja az államnak a tulajdonában lévő víziközmű vagyont is. Ennek összértéke 11,2 milliárd forint. A testületi többség úgy döntött, kész e folyamat elindítása érdekében együttműködni.

 

Régóta kereste gazdáját
 

A másik fontos napirendi pont a régi városháza értékesítése volt. Az épület sorsát nyomon követve a Délmagyarország korábban megírta, hogy már az előző városvezetés is próbált vevőt keresni a több 

mint 150 éves épületre abban a reményben, hogy gyógyszállóvá alakítják majd. Többször is kiírták a pályázatot, de most először jelentkezett rá komolyan vehető érdeklődő.

 

Az 1859-ben épült, romantikus stílusú, kétszintes épületet Koczka Ferdinánd tervei alapján húzták fel, a fürdőhöz a lehető legközelebb, annak hátsó szomszédságában helyezkedik el.

 

Amíg Makó megyeszékhely volt, ez volt a városháza. Azt követően például hivatalok irodái, a városi tévé, a gyermekkönyvtár és a levéltár kapott helyet az épületben.

 

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Borítóképen az 1859-ben épült ingatlan a főtér egyik meghatározó épülete. Fotó: DELMAGYAR.HU – MEDIAWORKS/Szabó Imre.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.