Az emeleti nagyteremben Süsü és barátai címmel plüssfigurákból, a földszinti nagyteremben pedig a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza előadásainak jelmezeiből, illetve díszleteinek makettjeiből nyílt tárlat – olvasható a dunaújvárosi hírportál, a Duol.hu cikkében.
Süsü és barátai sajnos csak mindössze három napig vendégeskedtek a településen, tudtuk meg Mogyorós Mária intézményvezetőtől. Megyeri János szobrászművész alkotásai rendeződtek jelenetekbe Csukás István mesehőseiből.
A művész által megalkotott egyedi mesevilág összesen 16 figurából áll, ezek öt jelenet keretében mutatkoznak be. A különleges tárlat szereplői közül több mint 10 nagyméretű figura, amiket olyan megtestesítésben láthattak az érdeklődők, mint ahogyan eddig még ezt sehol máshol.
A kiállítás célcsoportja a középkorú szülők voltak a gyerekek mellett, és a tapasztalatok azt mutatják, a szülőknek éppen úgy csillogott a szemük, mint a kicsiknek. Mirr-Murr, a kandúr Samuval, a kiscsacsival, a Nagy Ho-ho-ho horgász, Sebaj Tóbiás, Oriza Triznyák, Pom-Pom, Gombóc Artúr, Picur – ugye, impozáns társaság? Nem, nem maradt ki a címadó figura sem, Süsü a sárkány lent, a bejáratnál fogadta az érkezőket. Ők pedig sokan voltak.
Joggal felmerülhet a kérdés, hogyan kerül Nagyvenyimre, a falunapra a Bartók kiállítása. A választ Vargáné Kaiser Katalin polgármestertől kaptuk meg. Elmondta, hogy ez egy olyannyira régi együttműködés, hogy még az elődei időszakára esik a kezdete. Az Ezüstzsöllye támogatási rendszerbe léptek be annak idején, és ez a mai napig megmaradt. Egyedülálló az önkormányzat hozzáállása, hiszen a környékbeli önkormányzatok közül Nagyvenyim az egyetlen, amely ily módon támogatja a színházat.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható el.
Borítókép: DUOL