A szeptember 17-én, szombaton 11 órakor kezdődő eseményen rengeteg, a középkort felelevenítő foglalkozást próbálhattak ki az érdeklődők. Buza Andrea régészt, az esemény szervezőjét kérdeztük – írja a dunaújvárosi hírportál, a duol.hu.
A középkori hagyományőrző napot egy pályázatnak köszönhetően valósítottuk meg. Eredetileg a kőtárban terveztük, de az időjárás keresztülhúzta a számításunkat. A múzeum udvarán középkori kosaras és fanyerges körhintát, számszeríjászatot és több középkori játékot, ügyességi feladatot lehetett kipróbálni, a kalodában és a szégyenketrecben pedig fotózkodni is lehetett. Az első emeleten a múzeum munkatársai kézműves foglalkozásokkal várták a gyerekeket.
Lehetett iniciálét rajzolni, a Szent Korona mását, bőrszütyőt, Árpád-kori drótékszert, honfoglaláskori tarsolyt, lovagi pajzsot és a hennin nevű hercegnői süveget készíteni.
Ha nem is olyan hangsúlyos, mint a római korban, de városunk területén a középkor folyamán is volt élet.
A Szalki-szigeten már az Árpád-korban is állt Pentele monostora, tulajdonképpen Szent Pantaleonról kapta Pentele is a nevét. De tudunk több kisebb településről is, például egy Pusztaszentegyháza nevűről. És volt egy Árpád-kori falu a Duna-parton, a kórház és a Batsányi János utca mögötti részen is.
Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)