Ezzel összeállt a tökéletes recept, a gyönyörűen felújított, száz esztendőnél is idősebb, vert falú parasztház udvarán gyümölcsöt majszolva az irodalom gyöngyszemeit hallgatni nyugágyban, padon, sámlin – kinek mi jut – hasonló érdeklődésű baráti társaságban, majd az estét adomázva zárni fatányéros parasztvacsorával. Valahogy így képzeljék el az alapi pikniket! Meg persze sok-sok megható pillanattal, könnycsorgató kacagással, baráti beszélgetéssel.
Szombaton délután sem volt ez másként – írja a Fejér megyei hírportál, a feol.hu.
Ezúttal is egy tematika köré szerveződött a találkozó: A virágok világa.
Nem pusztán a házigazdák (az Alapi Alkotóház kollektívája: Szente Tünde, Hirczi József, Horváth Dominik, Sárosi Klaudia, Hirczi Krisztián) virágszeretete ihlette, de hozzájárult az alkalmi tárlat is a vendégszoba bútorain közszemlére tett képekkel, Lejszan Urazgulova „Virágok világa” című akvarelljeivel. Ha ismerős lenne a név és a cím, ezúttal nem egy véletlen egybeesésnek köszönhető, hiszen a kiállítási anyag szerepelt a 18. Dísznövény- és Kertművészeti Napokon Fehérvárcsurgón.
A délután gerincét ezúttal is a Pro Cultura Intercisae-díjas Írisz Versszínpad társulata (Bardocz Éva, Kollárné Jánoki Anna, Barna József, ifj. Pálfalvi János) adta a tőlük megszokott színvonalon és eltökéltséggel.
Műsoruk első felében verses-zenés összeállítás szerepelt Áprily Lajos, Babits Mihály, Barna József, Benedek Elek, Csukás István, Fekete István, Hárs László, Jousse Erzsébet, Koncz Zsuzsa, Örkény István, Radnóti Miklós, Reviczky Gyula, Simai Mihály, Simon István, Selmeczi Tibor, Szabó Lőrinc, Szép Ernő, Szilágyi Domokos, Tóth Árpád, Wass Albert műveiből, de néhány népdal mellett helyet kapott Andonika mondókája is. A második részben igyekeztek oldani a hangulatot Trunkó Barnabás: Hamis a zsozsó című jelenetével, hangos kacajt idézve elő.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)