– A játékos ember egyben kíváncsi is – vágott egyből a közepébe Rangel István, amikor arra kértük, foglalja össze röviden a hadijátékok mibenlétét. Mennyi időd van? – firtatta mosolyogva már az elején, nem árulva zsákbamacskát. A beszélgetésbe aztán többen is bekapcsolódtak, budapesti, mosonmagyaróvári, székesfehérvári illetőségű játékosok – írja a Fejér megyei hírportál, a feol.hu.
Kállai Roland a figurafestés rejtelmeit villantotta fel; Tarr Gábor egy számomra meglehetősen bonyolultnak tűnő szabálymagyarázatba is belefogott.
– A gyerekeket, a fiatalokat a mesevilág ejti rabul, a fantasy, a sci-fi. Mi, negyvenen túliak jellemzően aztán a történelem felé fordulunk. A történelmi hűség fontos, de esetünkben megengedett a „mi lett volna, ha…” kitétel. Ha egy csata így vagy úgy zajlott volna. A terepasztalon, a kellő szabályok alkalmazásával, bármi megtörténhet – folytatta Rangel.
A találkozókon játszanak, diskurálnak, tanulnak – és persze népszerűsítik kedvenc hobbijukat. Elmélyülnek ebben a különleges környezetben, úgy mondják: a hadijátékok világa felér egy-egy kiváló történelemórával.
– Időről időre szívesen adunk helyet a hadijátékok szerelmeseinek – tette hozzá az attrakcióhoz mindig remek hátteret, tudást nyújtó Fejér Megyei Levéltár igazgatója, Bödő István.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)