A következő tárgyak egy része csak kirándulást tett az űrbe, mások viszont örökre ott maradnak.
Hazánkban próbált bujkálni egy külföldi maffiafőnök, de lekapcsolták! + videó

A következő tárgyak egy része csak kirándulást tett az űrbe, mások viszont örökre ott maradnak.
Ez a tárgy természetesen nem maradt az űrben, ugyanis John Young, akinek a szendvics rövid kirándulását köszönhette, jóízűen elfogyasztotta. Az űruzsonna 1965-ben történt, amikor az asztronauták csupán instant, a valódi ételre cseppet sem emlékeztető pépeket ehettek munka közben. Nem csoda, hogy Young vágyott a hazai ízekre.
Az egyik legfurább és legújabb űrbe küldött tárgy nem más, mint Elon Musk Tesla Roadster típusú sportautója, amely 2018 óta kering a semmiben, egy ideig élő közvetítésen is követhettük, mi történik vele. Az üzletember egyébként saját fejlesztésű rakétájának teszteléseként lőtte ki az autót.
A LEGO is együttműködött már a NASA-val. Amikor a szervezet a Jupiter megismerése végett elindította Juno nevű űrszondáját, arra néhány LEGO figura is felkerült abban a reményben, hogy ez bátorítja majd a gyerekeket, hogy később a tudomány és a technika területén tevékenykedjenek.
Luke Skywalker fénykardjának markolata 2007-ben tett egy rövid űrkitérőt. Az apropó a Star Wars bemutatójának 30. évfordulója volt, és a kelléket maga George Lucas bocsátotta a NASA rendelkezésére.
Meglepő, de Elon Musk rakétáinak nem csak az űrben lebegő sportkocsit köszönhetjük. A SpaceX keretein belül slime-ot is juttattak a Nemzetközi Űrállomásra. Ennek persze nem csupán a játék a célja: a slime használata során az ott dolgozók megvizsgálják, hogyan viselkedik ez a furcsa halmazállapotú anyag a világűr speciális körülményei között.
Az eredeti cikket és a tárgyak képeit ITT érheti el.
Kiemelt kép: Pexels
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.