Következő mérkőzések
Spanyolország
21:002024. július 09.
Franciaország
Hollandia
21:002024. július 10.
Anglia

Nagy feszültség, kicsi ellenállás

Lovasi Viktor Balatonszemesen lakik, és a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának elsőéves hallgatója.

null

– Miért ezt a szakot, kart, intézményt választottad? Mi segített a döntés meghozatalában?

– Pályaválasztásomat leginkább a nagypapámnak köszönhetem. A sok barkácsolás, szerelés, tervezés, kíváncsiság, tudomány, alkotni akarás mind-mind tőle maradt rám, így nem is volt kérdés, milyen irány való nekem. A gimnázium is nagy befolyást gyakorolt rám, hogy egy-egy tárgy szeretete megmaradjon. Végül a fizikai kísérletek során megszerettem az elektromosságtant, és később ebben láttam meg a lehetőséget. Az intézmény kiválasztása jelentette a legnehezebb feladatot, de a végső választ a felmerülő kérdéseimre egy aikidótáborban kaptam meg. Mivel fontos szerepet tölt be az életemben a harcművészet, ezért sokat adok a mestereim szavára. Ott hallottam először a Pannon Egyetemről.

– Támogatják a szülei?

– Igen, teljes mértékben! Édesapám javaslatára tanultam tovább.

– Vettél fel Diákhitelt? Mit gondolsz róla?

– Nem, mivel egyetem előtt halasztottam két évet, inkább az „élet iskoláját” jártam és dolgoztam. Úgy gondolom, hogy a Diákhitel egy nagyon jó lehetőség, mert sokak számára nyújt anyagi biztonságot.

– Mennyire vagy elégedett a választással?

– Kellett az a kimaradt két év, hogy megérjek a helyes választásra. A gimnázium után nem mindenkinek egyértelmű, mit is akar pontosan, és szerintem rajtam kívül sokan voltak így. Véleményem szerint meg kell érni a döntésre.

Lovasi Viktor

Fotó: PE2

– Neked mennyire megfelelő ez a képzés? Van összehasonlítási alapod más intézménnyel vagy képzési hellyel szemben?

– Számomra pozitívum, hogy vidéki egyetemre járhatok. A barátaim nagy része budapesti intézményekbe, hasonló szakokra jár, ezáltal kaptam egy kis betekintést az ottani életbe. Így talán még jobban tudom értékelni az egyetem családias légkörét, a hallgatók közti összetartást, a tanárok segítőkész és odaadó hozzáállását.

– A szakmai előmeneteledhez mi hiányzik még? Mi a terved, ha végzel? Mesterképzés, további tanulás, munka?

– A villamosmérnöki szakmában jelenleg nagy hiány van, így amint lediplomáztam, szeretnék elhelyezkedni, lehetőleg Veszprém vonzáskörzetében. A későbbi terveim között szerepel a mesterképzés elvégzése is, hogy tovább fejlődhessek a kiválasztott szakirányomban.

– Mi a jó és mi nem a városban, az egyetemen?

– Először is a Balaton északi partjának szépsége volt, ami leginkább megfogott. Később, az ottlétem alatt figyeltem fel Veszprém színességére és sokrétűségére. Az egyetemi hallgatók töltik meg igazán élettel a várost. Nagyon sok közösségi program van a fiataloknak, szinte minden hétre jut valami: például főzőverseny, szakestek és sportházibajnokságok. Szakmai szempontból pedig nagyon gyakorlatorientált a képzés.

– Milyen a város közlekedése? Milyen kikapcsolódási, sportolási lehetőségek vannak?

– A kollégiumtól mindent meg tudok közelíteni öt-tíz perc gyaloglással. Mivel a várost leginkább az aikidó miatt választottam, ezért számomra a legfontosabb Veszprémben a Pannon Harcművészeti Akadémia. Ez egy összetartó, rendkívüli emberi értékekkel felvértezett közösség, ahol mozgáskultúrát és fegyelmet tanulhatok. Emellett az egyetem keretei között megismerkedtem a kosárlabdával, ahol a házibajnokságon esténként jó hangulatú baráti mérkőzéseket játszhatunk.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.