A világ legapróbb, mindössze kétatomnyi vastagságú technológiai eszközét alkották meg izraeli kutatók.
Cucurella szelleme? Hajhúzásért piros lap és az év védése a női Eb rangadóján + videó

A világ legapróbb, mindössze kétatomnyi vastagságú technológiai eszközét alkották meg izraeli kutatók.
A Tel-avivi Egyetem (TAU) szerdai közlése szerint az új technológia lehetővé teszi az információ tárolását a tudomány által ismert legvékonyabb egységben, a természet legstabilabb és leginertebb (környezetével kémiai reakcióba nem lépő) anyagaiban.
A Science című tudományos lapban közölt tanulmány szerint a szakértők a jövőbeli elektromos eszközöket kívánják fejleszteni sűrűség, sebesség, energiahasználat és hatékonyság tekintetében.
A jelenlegi innovatív eszközök apró kristályokból állnak, amelyek nagyjából mindössze egymillió atomból állnak, mintegy százatomnyi szélesek, hosszúak és vastagok.
A technológiai áttörésnek köszönhetően a tudósok most először lehetnek képesek a kristályos eszközök vastagságát csupán kétatomnyira csökkenteni.
Veszélyes lehet a gyerekekre a nyomkövető eszköz
Az ausztrál fogyasztóvédelmi hatóság nem olyan régóta szigorúbb szabályozást vezetett be a gombelemes eszközökkel kapcsolatban, főként a gyerekek védelme érdekében, most pedig úgy tűnik, hogy az első nagyobb hal, amelyik fennakadt a hálón, nem más, mint az Apple.
A hatóság (Australia’s Competition and Consumer Commission, rövidítve: ACCC) ugyanis megvizsgálta az amerikai nagyvállalat által kifejlesztett kis nyomkövető eszközt, az AirTaget, és úgy találta, hogy az veszélyes lehet a gyerekekre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.