2007. január 9-én jelentette be San Franciscóban Steve Jobs az iPhone-t. Szavai szerint aznap az Apple „újra felfedezte a telefont”.

Jogerős ítélet az „ördög ügyvédje” ügyében – ennyivel megúszták a botrányos adatbotrányt
2007. január 9-én jelentette be San Franciscóban Steve Jobs az iPhone-t. Szavai szerint aznap az Apple „újra felfedezte a telefont”.
Június 29-én pedig már a boltokban is elérhetővé váltak az első iPhone-ok. Először két modell közül választhattak a vásárlók, a 4 gigabájtos tárolókapacitással rendelkező típust 499 dollárért árulták, a 8 gigabájtost pedig 599 dollárért.
Már az első iPhone megjelenésekor emberek tízezrei várakoztak az Apple üzletei előtt, számos boltban a nyitás után fél órával elfogyott az összes készülék. Azóta igazi kultusz alakult ki az iPhone-ok körül, az évforduló alkalmából a Híradó.hu összegyűjtött néhány érdekességet a korszakalkotó telefonokról.
Steve Jobs szellemisége
Az iPhone természetesen nem jöhetett volna létre Steve Jobs, az egyik legnagyobb hatású techguru közreműködése nélkül. Ő 1997-ben tért vissza az Apple-höz, és néhány éven belül felvirágoztatta a céget. A mindig viselt teniszcipője, kopott kék farmerje és fekete garbója sokak emlékeiben máig élesen él. Munkatársaival ő volt az, aki nem termékeket, hanem sokkal inkább élményeket akart eladni az embereknek. Ez a szemlélet mozgatta az iPhone létrehozását is, ami a világ első szép, letisztult formavilágú telefonja lett.
Nem telefonnak indult
Az iPhone fejlesztésének kezdetekor egy forradalmi tabletet szerettek volna létrehozni. Amikor azonban Steve Jobs kipróbálta a fejlesztendő eszköz virtuális billentyűzetét, akkor változtatta meg a teljes koncepciót a későbbi iPhone-ra.
Az iPhone projekt kódneve
Az Apple 2005-től dolgozott az iPhone-okon titokban, a projekt kódneve „Project Purple 2”, azaz „Lila projekt 2” volt. Csak néhány mérnök és alkalmazott tudott a cégnél a fejlesztésről.
Az „i” betű
Minden Apple termék neve az „i” betűvel kezdődik, azonban nem biztos, hogy mindenki tudja ennek az eredetét. Steve Jobs még 1998-ban jelentette be az iMac-et. Ekkor mondta el, hogy az „i” betű az internetet takarja. Ebben az időben a világháló még meglehetősen új dolognak számított, és a cég azt akarta ezzel jelezni, hogy a készülékkel könnyen lehet használni a számtalan lehetőséget nyújtó internetet. Később hozzátették, hogy az „i” szintén utal az inspirációra, az utasításra (instruct), az egyénire (individual) és a tájékoztat (inform) kifejezésekre is.
9:41 a képeken
A reklámokban látható iPhone-okon mindig 9:41 az idő. Ennek hátterében egy érdekes történet áll. Az első iPhone-t Steve Jobs 9:42-kor mutatta be, ezt már előre kiszámolták, ezért a prezentációján szereplő képeken látható telefonokon is ez az idő szerepelt. Később 2010-ben, amikor pedig az első iPad-ot mutatták be, akkor ez 9:41-kor történt meg. Ettől kezdve látható az összes reklámban a telefonokon a 9:41-es idő.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Jogerős ítélet az „ördög ügyvédje” ügyében – ennyivel megúszták a botrányos adatbotrányt
Cseh László nem mondta ki Milák nevét, de mintha az ő ügyére is utalt volna
Döntöttek a nézők: Ők A Nagy Duett visszatérő párosa!
„Húsvéti fegyverletétel” – Magyarországra menekültek a románok, teljesen összeomlottak
Ha 7-re jól tudod a választ a 10-ből, már nagyon tájékozott vagy Földünkkel kapcsolatban! - Föld napja kvíz
Kedvező változást jelentett be a Revolut – de a magyar ügyfelek ebből kimaradnak, viszont van egy kiskapu
Háborúra készül Brüsszel, itt a bizonyíték
Wayne Rooney fia gyönyörű gólt lőtt a Manchester Unitedban – videó
Putyin megszólalt, áttörés jöhet a háborúban
Arteta reagált arra, hogy Szoboszlai Dominikék mit terveznek az Arsenal meccse idején
Magyar filmet még sosem vártak így a Netflixen
Cseh Katalin gusztustalanul beletörölte a lábát a húsvétba
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.