A munkacsoport ülésén részt vevő magyar küldöttséget Budai Gyula, az azeri tárgyalódelegációt Bahram Aliyev mezőgazdasági miniszter-helyettes vezette. Az államtitkár tájékoztatása szerint az ülésen szó volt a két ország közötti együttműködésről, tekintettel a múlt év novemberi Magyar-Azeri Gazdasági Vegyes Bizottság ülésén kijelölt mezőgazdasági feladatokra. Ezek között szerepelt a vetőmag-forgalmazás, továbbá az állattenyésztés. Elsősorban a húsmarha vertikumban jön szóba közös tevékenység, tekintettel a magyar húsmarha-kiszállításokra.
Tárgyaltak a környezetvédelemmel kapcsolatos témákról is, például a talajerózió megakadályozásának lehetőségeiről Azerbajdzsánban, szennyezett területek kármentesítéséről, valamint a helyi vízbázisok megóvásáról. Az azeri fél felvetette az együttműködést a naposbaromfi és a keltetőtojások, továbbá a tejtermékek forgalmazásában, és gabonatárolók létrehozásában.
Elvi megegyezés született egy állat-egészségügyi együttműködési szándéknyilatkozatról is – közölte Budai Gyula. Ez a két ország közötti hosszú távú együttműködés feltétele, amelyet szakértők dolgoznak majd ki. Budai Gyula beszámolt arról is, hogy látogatása során találkozott Ismat Abbasov azeri mezőgazdasági miniszterrel, akivel áttekintették a kétoldalú mezőgazdasági kapcsolatokat, valamint a munkacsoport ülésén felvetett témákat.
Az államtitkár átadta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter Budapestre szóló meghívását az azeri mezőgazdasági miniszternek. Budai Gyula meghívót adott át Azerbajdzsán számára az őszi Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításra.
Budai Gyula szerdán egy helyi szarvasmarhafarmra látogat kíséretével, majd Bakuban megrendezik az azeri-magyar mezőgazdasági üzleti fórumot. Az üzletember-találkozón részt vesznek az államtitkárt Azerbajdzsánba kísérő delegáció tagjai, a Corax-Bioner Zrt., a BB911 Kft., a Hunland Kft., a Dr. Sárvári és Csendes Kft., a Hevesgép Kft., a Gallus Kft., az Alföldi Garabonciás Kft., a DSS Consulting Kft., és a Bóly Zrt. vezetői.
Budai Gyula szerda este részt vesz a magyar nagykövetség március 15. alkalmából rendezett ünnepségén, ahol üdvözlőbeszédet mond.
Szijjártó Péter a keleti nyitás kapcsán korábban úgy fogalmazott: ez egy olyan külpolitikai és külgazdasági stratégia, amely négy pilléren alapul: a kapcsolatépítésen Kínával és a Távol-Kelet országaival – ami a várakozások szerint az ottani politikai vezetőváltások után ismét felgyorsul –, a FÁK országaival és a kaukázusi köztársaságokkal, mert Magyarország kínálati struktúrája és ezen államok kereslete jól fedi egymást. A magyar–azeri tárgyalásokról a külügyi és külgazdasági államtitkár azt mondta: a kormány felismerte, hogy a nyugati országok versengenek a keleti szövetségkötési lehetőségekért, így Magyarország is benevezett ebbe a küzdelembe, és komoly erőfeszítéseket tesz a sikerért. Tavaly decemberben pedig megnyílt az első magyar–azeri kereskedőház.